NOVINKA

Lamborghini Huracán STOSC 10° Anniversario 

Talianska automobilka predstavila pri príležitosti osláv desiateho výročia Squadra Corse model Huracán STO SC 10° Anniversario v prevedení so zeleným (Verde Mantis) a čiernym (Nero Noctis) lakom, pričom nechýba talianska trikolóra.

„Huracán STO SC 10° Anniversario nie je len poctou našej pretekárskej divízii Squadra Corse, ale aj konkrétnou ukážkou toho, ako možno skúsenosti získané v motoristickom športe efektívne preniesť na cesty,“ komentoval Rouven Mohr, technický riaditeľ Automobili Lamborghini.

Huracán STO SC 10° Anniversario je určené aj na cestnú premávku. Pod jeho vznikom sú podpísaní inžinieri Lamborghini Squadra Corse, ktorí využili svoje know-how získané počas desaťročných skúseností na pretekárskych okruhoch. 

Aerodynamika bola optimalizovaná pomocou dvoch úplne nových predných prvkov z uhlíkových vlákien umiestnených na kapote, ktoré spolupracujú so zadným krídlom.

K zvýšeniu výkonu na trati tiež prispievajú nové pneumatiky vyvinuté ad hoc v spolupráci s Bridgestone na báze novej zmesi, ktorá sľubuje optimálny výkon a odolnosť na trati.

Lamborghini verí, že motoristický šport je technicky najsofistikovanejším aj vďaka náročnému testovaniu. Know-how Squadra Corse považuje automobilka za cenné aktívum, ktoré si zaslúži byť zdôraznené na jedinečných modeloch a limitovaných cestných sériách s pretekárskym zameraním.

V budúcom roku (2024) sa tento model postaví na štart prestížnych pretekov. Absolvovať má 24 hodín v Le Mans a 12 hodín v Sebringu. 

Na oboch dverách je umiestnené logo „Squadra Corse 10° Anniversario“ na oslavu divízie Lamborghini Motorsport. Tá sa pýši tromi po sebe nasledujúcimi víťazstvami v triede GTD na 24-hodinových pretekoch v Daytone a celkovo viac ako 50 titulmi v kategórii GT3.

Huracán STO SC 10° Anniversario usadí svoju posádku do červených sedadiel vo farbe Nero Ade (čierna) Alcantara s prešívaním Verde Fauns (zelená), samozrejme s štvorbodovými bezpečnostnými pásmi. Pasažierov chráni hliníkový ochranný rám. Konfiguráciu interiéru dopĺňa podlaha z uhlíkových vlákien.

Zdroj: Lamborghini

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie