NOVINKA

Pagani Automobili predstaviliImola Roadster

Pagani Automobili predstavili vychytávku určenú na cesty, ktorej nechýba otvorená strecha s novou technológiou aerodynamiky.

Výroba Imola Roadster je obmedzená na osem kusov homologizovaných pre cestnú premávku po celom svete. Ide o limitovanú edíciu od divízie Grandi Complicazioni. Špičková elegancia a vášeň pre jazdu s hmotnosťou len 1 260 kg. Ide o najvýkonnejší model s otvorenou strechou pod značkou Pagani. 

Pagani prezentuje Imola Roadster ako výsledok sofistikovaného výskumu aerodynamického prúdenia vzduchu a tvarov karosérie na zvýšenie prítlaku za každých jazdných podmienok.

Imola Roadster poháňa Motor Pagani V12 s objemom 5 980 cm3 a 850 HP.

Pre Pagani špeciálne navrhnutého spoločnosťou Mercedes-Benz AMG. Inžinieri starostlivo riešiť chladiče a dynamiku prúdenia vzduchu v interiéri, čím sa zvyšuje spoľahlivosť a výkon modelu Imola Roadster.

Každá línia a povrch modelu Imola Roadster bol navrhnutý s cieľom dosiahnuť 600 kg prítlaku pri rýchlosti 280 km/h, aby sa zaručilo bezpečné a spoľahlivé správanie v každej situácii.

Každý povrch tohto diela slúži s funkčným aj estetickým účelom, v súlade s princípom umenia a vedy Leonarda da Vinciho. Pagani už tridsať rokov vyvíja pokročilé kompozitné materiály a Imola Roadster je vyvrcholením výskumu usilujúceho sa o dokonalosť. Podvozok je vyrobený z Carbo-Titanium HP62-G2 a Carbo-Triax HP62, ktorý má byť pevnejší ako kedykoľvek predtým.

Dokonca aj inovatívny lak vozidla prispieva k odľahčeniu vozidla: systém Acquarello Light umožňuje Imole Roadster zhodiť 5 kg pri zachovaní intenzity, hĺbky a lesku farby.

Na modeli Imola Roadster sa odzrkadlila aj desaťročia trvajúca spolupráca a partnerstvo medzi Pirelli a Pagani Automobili s pneumatikami Pirelli P Zero Trofeo R (265/30 R20 vpredu a 355/25 R21 vzadu). 

Zdroj: Pagani Automobili

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie