ZAUJÍMAVOSTI

Kia v USAzlomila všetky rekordy

Kia získala viac ocenení J.D. Power APEAL Awards, než kedy získala za jeden rok ktorákoľvek značka v 28-ročnej histórii štúdie J.D. Power U.S. APEAL Study.

Kia America vytvorila rekord v celkovom najvyššom počte ocenení, aké kedy značka získala v jedinom roku v štúdii J.D. Power 2023 Automotive Performance, Execution and Layout (APEAL), keď sa umiestnilo sedem modelov Kia. Modely EV6, Telluride, Forte, Carnival, Stinger, K5 a Rio získali ocenenia Best in-Class Awards. 

Už druhý rok po sebe získali tri modely Kia najvyššie ocenenia vo svojich segmentoch, vrátane plne elektrického modelu Kia EV6 – najatraktívnejšie kompaktné SUV; 

Carnival – najatraktívnejší minivan a K5  -najatraktívnejší automobil strednej veľkosti.

Okrem toho sa tento rok umiestnili na prvom mieste vo svojich segmentoch ďalšie štyri modely Kia, vrátane Telluride – najatraktívnejšie SUV strednej triedy; 

Forte – najatraktívnejšie kompaktné auto; 

Rio – najatraktívnejšie malé auto 

a Stinger – najatraktívnejšie prémiové auto strednej triedy. 

Všetkých sedem vozidiel bolo uznaných ako najatraktívnejšie z hľadiska skúseností vodiča a v štúdii J.D. Power APEAL Study 2023 sa umiestnili na prvom mieste z hľadiska spokojnosti vodičov.

„Ako najviac oceňovaná značka J.D. Power v rámci štúdií J.D. Power APEAL a IQS 2023 preukázala Kia svoju vedúcu pozíciu nielen v automobilovom priemysle, ale aj v sektore elektrifikácie. Naše vozidlá svetovej triedy poskytujú kvalitu, spoľahlivosť a technológiu, ktorú spotrebitelia hľadajú, a štúdia J.D. Power 2023 U.S. APEAL ukazuje našu neustálu snahu ponúkať správnu kombináciu funkcií a atribútov vo viacerých modelových radoch,“ povedal Steven Center, COO & EVP, Kia. Amerika. 

Štúdia APEAL v USA z roku 2023 je založená na odpovediach od 84 555 majiteľov nových vozidiel modelového roku 2023, ktorí sa zúčastnili prieskumu po 90 dňoch vlastníctva. Štúdia bola realizovaná od februára do mája 2023 na základe vozidiel registrovaných od novembra 2022 do februára 2023.

Zdroj: KIA

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie