ZAUJÍMAVOSTI

7 výrobcov automobilov –1 nabíjacia sieť

Sedem výrobcov automobilov sa spojilo, aby vytvorili poprednú vysokovýkonnú nabíjaciu sieť v celej Severnej Amerike.

Sedem veľkých svetových výrobcov automobilov – BMW Group, General Motors, Honda, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz Group, Stellantis NV – vytvorí bezprecedentný nový spoločný podnik nabíjacej siete, ktorý výrazne rozšíri prístup k vysokovýkonnému nabíjaniu v Severnej Amerike. Cieľom je nainštalovať najmenej 30 000 vysokovýkonných nabíjacích jednotiek v mestách a na diaľniciach, aby sa zabezpečilo, že zákazníci budú môcť nabíjať kedykoľvek a kdekoľvek potrebujú.

Generálny riaditeľ BMW Group Oliver Zipse: „Severná Amerika je jedným z najdôležitejších automobilových trhov na svete – s potenciálom stať sa lídrom v oblasti elektromobility. Prístup k vysokorýchlostnému nabíjaniu je jedným z kľúčových faktorov na urýchlenie tohto prechodu. 

S generačnými investíciami do verejného nabíjania, ktoré sa implementujú na federálnej a štátnej úrovni, spoločný podnik využije verejné a súkromné prostriedky na urýchlenie inštalácie vysokovýkonného nabíjania pre zákazníkov. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Kia Ho Sung Song: „Zapojenie a investície spoločnosti Kia do tohto spoločného podniku s vysokovýkonným nabíjaním majú súčasným a budúcim vodičom zlepšiť prístup k nabíjaniu a jeho pohodlie, a tým urýchliť prechod na elektrické vozidlá v Severnej Amerike.

Nabíjacie stanice budú dostupné pre všetkých zákazníkov EV, pričom budú ponúkať konektory kombinovaného nabíjacieho systému (CCS) aj severoamerického štandardu nabíjania (NACS). Prvé stanice by sa mali otvoriť v lete 2024.

Generálny riaditeľ skupiny Mercedes-Benz Ola Källenius: „Boj proti klimatickým zmenám je najväčšou výzvou našej doby. Teraz potrebujeme rýchlosť – naprieč politickými, sociálnymi a firemnými hranicami. Aby sme urýchlili prechod na elektrické vozidlá, podporujeme čokoľvek, čo našim zákazníkom uľahčí život. Nabíjanie je neoddeliteľnou súčasťou zážitku z EV a táto sieť bude ďalším krokom k tomu, aby bolo čo najpohodlnejšie.“

Podľa Ministerstva energetiky USA je k júlu 2023 v USA 32 000 verejne dostupných jednosmerných rýchlonabíjačiek, ktoré môžu využívať 2,3 milióna elektrických vozidiel, čo je pomer 72 vozidiel na jednu nabíjačku. NREL (National Renewable Energy Laboratory) odhaduje, že na podporu 30-42 miliónov plug-in vozidiel, ktoré sa očakávajú na cestách do roku 2030, bude potrebných 182 000 jednosmerných rýchlonabíjačiek.

Zdroj: KIA

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie