NOVINKA

Ford chce predchádzať nehodámpri otváraní dverí

Kuriéri a dodávky sú neodmysliteľnou súčasťou dopravy. Denne desiatky krát zastavia a otvoria dvere. A v tomto momente dochádza k častým nehodám s cyklistami. Ford si dal za cieľ zabrániť tomu.

Vodič otvára dvere na dodávke a v spätnom zrkadle si nevšimne prichádzajúci bicykel, skúter alebo motorku. A v tomto momente dochádza k nehode. Na britských ostrovoch sa takto každoročne zraní viac ako 500 ľudí. Predpokladá sa, že to je iba časť zo všetkých prípadov, nakoľko mnohé nemusia byť riadne nahlásené. 

Ford chce prispieť k zníženiu rizika nehôd pri otvorení dverí prostredníctvom zavedenia inovatívnej technológie varovania pri odchode. Systémom bude vybavený nový Ford Transit Custom 4. Radarové a externé senzory pomáhajú identifikovať, kedy by otváranie dverí mohlo spôsobiť kolíziu s okoloidúcim účastníkom cestnej premávky a aktivujú sa LED indikátory na vonkajších spätných zrkadlách, ako aj výstraha na prístrojovej doske.

Systém funguje len vtedy, keď ostatní účastníci cestnej premávky prekročia rýchlosť 7 kilometrov za hodinu. Vodiči a ich pasažieri môžu túto funkciu v prípade núdze manuálne vypnúť.

Táto technológia je dostupná aj pre úplne nové multifunkčné vozidlo Tourneo Custom, v prípade ktorého sa ochrana vzťahuje aj na cestujúcich vystupujúcich zadnými posuvnými bočnými dverami. Výstraha pri odchode sa rozšíri aj na nový elektrický crossover Explorer 6 a nový Mustang 7 a očakáva sa, že v roku 2024 príde aj na ďalšie vozidlá Ford. 

Zdroj: Ford

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie