NOVINKA

Alfa Romeo v tomto rokuprinesie malé SUV Milano

Odhalenia nového modelu by sme sa mali dočkať v apríli 2024. Názov nového modelu – menšieho SUV/crossoveru by sa už nemal meniť. Potvrdil ho aj šéf značky Jean-Philippe Imperato.

Medzinárodné hlavné mesto dizajnu, symbol inovácií a líder v prechode automobilov na elektrický pohon – tak Alfa Romeo vníma svoje mesto Miláno, odkiaľ pochádza aj nový model, ktorý bude patriť medzi SUV B segmentu. 

Alfa bude nasledovať platformu skupiny Stellantis a nový crossover Milano bude využívať platformu E-CMP a bude sa vyrábať v rovnakej továrni ako Jeep Avenger, Vauxhall. Mokka, DS 3, Peugeot 208 a 2008. 

Vozidlo bude dostupné v elektronickej aj mierne hybridnej verzii. Nové malé SUV bude na britskom trhu len na elektrický pohon (ako napríklad Jeep Avenger a Fiat 600). K motoru MHEV budú mať prístup aj ďalšie európske trhy a dokonca aj trhy ďalej po celom svete, ako je Japonsko. V prípade elektronickej verzie môžeme predpokladať, že nové Milano príde s jediným elektromotorom s výkonom 154 k a 54 kWh batériou. 

Očakávajte, že malé SUV Alfy bude mať konkurencieschopnú cenu s ostatnými automobilmi, ktoré zdieľajú jej platformu, čo znamená cenu približne 37 000 eur. Jean-Philippe Imperato, šéf značky potvrdil, že úplné odhalenie Milana bude v apríli 2024 a oficiálne sa začne predávať v septembri 2024.

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie