NOVINKA

Deviata generácia Passatubude väčšia

Úplne nový Passat Variant absolvuje záverečné testovacie jazdy. Volkswagen sľubuje, že to bude doteraz najkvalitnejší Passat. Vo verzii plug-in hybrid by mal zvládnuť až 100 km čisto na elektrický dojazd.

Úplne nový Passat Variant oslávi svoju svetovú premiéru koncom augusta a Volkswagen teraz zverejňuje prvé predbežné detaily budúcej generácie Passatu. Nový model je vybavený radom inovácií, ako je intuitívny displej a koncept ovládania, nový adaptívny systém riadenia podvozku, sedadlá prémiovej triedy a plug-in hybridné pohony s elektrickým dojazdom až 100 kilometrov.  

„Pri úplne novom Passate sme kládli veľký dôraz na vysoký jazdný a cestovný komfort, ktorý zákazníci okamžite pocítia. Okrem iného to zabezpečuje dlhší rázvor a nové adaptívne riadenie podvozku s dvojventilovými tlmičmi. Naša nová koncepcia displeja a ovládania je zároveň veľmi intuitívna. Klimatizované masážne sedadlá dokresľujú náš prémiový štandard v interiéri,“ povedal Kai Grünitz, člen predstavenstva značky zodpovedný za vývoj. 

Predné sedadlá ergoActive budú k dispozícii ako voliteľná výbava. Volkswagen sľubuje aj lepšie odhlučnenie kabíny vďaka účinnej zvukovej izolácii.

Passat Variant bude uvedený na trh s novo vyvinutým kokpitom a novým informačno-zábavným systémom. Nový štandardný displej infotainmentu meria 32 cm (12,9 palca). Voliteľne alebo v závislosti od výbavy bude k dispozícii aj nový 38 cm (15-palcový) displej. Podsvietené dotykové posúvače sú umiestnené pod displejom informačného systému a slúžia na nastavenie funkcií, ako je teplota a hlasitosť. 

Samozrejmosťou je multifunkčný volant. Voliteľne ponúkne Volkswagen aj nový head-up displej, ktorý premieta informácie na čelné sklo, a teda do virtuálneho priestoru pred vozidlom. 

Deviata generácia Passatu je oveľa väčšia ako jeho predchodca. Nová dĺžka (o 14 centimetrov viac) zvyšuje priestor na nohy o ďalších 5 centimetrov. Objem batožinového priestoru sa zväčší o 40 litrov – na 690 litrov (pri naložení do výšky operadiel zadných sedadiel) a po sklopení zadných sedadiel až o 140 litrov – na 1920 litrov.

Nový Passat Variant bude uvedený na trh v prvom štvrťroku 2024 a k dispozícii budú rôzne typy pohonu. V ponuke bude s turbodieselovými motormi (TDI), preplňovanými benzínovými motormi (TSI), mild hybridnými preplňovanými benzínovými motormi (eTSI) a plug-in hybridnými systémami (eHybrid).

Elektrický dojazd nových plug-in hybridných pohonov sa v porovnaní s predchodcami zvýšil v závislosti od výbavy až na 100 kilometrov. Striedavé nabíjanie bude navyše rýchlejšie vo všetkých verziách eHybrid a po prvýkrát bude štandardne možné aj jednosmerné nabíjanie.

Zdroj: Volkswagen

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie