NOVINKA

DB12 reprezentuje novúéru Aston Martin

Prvý Super Tourer na svete a vôbec prvé vozidlo z novej éry Aston Martin. Je ultra luxusný, štýlový a stanovuje štandard pre výkon. Takto a ešte viac automobilka ospevuje svoj nový model. Pozrite si video a urobte si názor sami.

Aston Martin DB12 s motorom 4,0 V8 Twin-Turbo má mať najlepší výkon vo svojej triede 680 k/800 Nm. Dostal úplne nový systém odpruženia s novými inteligentnými adaptívnymi tlmičmi, elektronickým zadným diferenciálom (E-diff) a 21-palcovými pneumatikami Michelin Pilot Sport 5 S, vyrobenými podľa presnej špecifikácie Aston Martin. 

Maximálna rýchlosť 325 km/h, zrýchlenie z 0-100km za 3,5 sekundy. Tieto výkony boli dosiahnuté vďaka upraveným profilom vačiek, optimalizovaným kompresným pomerom, väčším priemerom turbodúchadiel a zvýšenému chladeniu. Na zvládnutie zvýšených tepelných požiadaviek bol chladiaci systém úplne prepracovaný, pričom k existujúcemu centrálnemu hlavnému chladiču boli pridané ďalšie dva pomocné. 

Základné hodnoty vysokovýkonného a ultraluxusného modelu DB12 sú podľa automobilky  priekopníkom ďalšej generácie športových automobilov Aston Martin. Ako taký ohlasuje novú éru, v ktorej budú všetky modely Aston Martin charakterizované úžasným výkonom a špičkovou dynamikou, bezproblémovou integráciou pokročilých technológií, vznešeným štýlom a príkladným remeselným spracovaním, ktorým je značka už dlho známa.

„DB12 je potvrdzuje pozíciu Aston Martin ako lídra v oblasti výkonu, dynamiky, inžinierstva a technológie. Presadili sme, aby každý aspekt tohto auta bol najlepší vo svojej triede. Výsledkom je väčšia sila a výkon, ako majú jeho konkurenti. V kombinácii s výnimočnou ovládateľnosťou je to auto s vášňou a skutočne športovým charakterom,” povedal Roberto Fedeli, technologický riaditeľ skupiny Aston Martin 

Začiatok dodávok je naplánovaný na tretí štvrťrok 2023.

Zdroj: Aston Martin

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie