ZAUJÍMAVOSTI

Track to Tomorrow odAI a BMW

Najnovšia spolupráca nemeckej automobilky BMW s belgickým hudobným festivalom Tomorrowland ľuďom v celej Európe umožní vytvoriť si vlastný osobný tanečný hit s videom pod názvom „Track to Tomorrow“

Festival Tomorrowland, ktorý sa každoročne koná v belgickom meste Boom neďaleko Antverp, je jedným z najpopulárnejších živých podujatí na svete pre fanúšikov elektronickej tanečnej hudby. Vďaka BMW a Tomorrowland budú mať milovníci hudby v celej Európe možnosť vytvárať si vlastné tanečné hity s pomocou umelej inteligencie (AI) a zdieľať ich na svojich kanáloch sociálnych médií.

Inovatívna forma skúmania zvuku dostupná na stránke futurerecord.ai pozýva všetkých fanúšikov elektronickej tanečnej hudby, aby vytvorili svoju vlastnú personalizovanú skladbu pod hlavičkou „Track to Tomorrow“. Tvorba začína chatbotovou konverzáciou, počas ktorej je používateľovi položená séria otázok – napríklad o preferovanom hudobnom žánri a tempe, ako aj o jeho aktuálnej nálade a víziách pre festival Tomorrowland. Priradením hudobných prvkov ku každej odpovedi AI namieša pre každého účastníka veľmi osobnú „Track to Tomorrow“ na základe ich vstupu. Odpovede sa tiež používajú na generovanie jedinečných textov pre skladbu cez rozhranie ChatGPT a tie sa potom zobrazujú v aplikácii v čase s rytmom.

Inovatívny a jedinečný obsah podporuje zdieľanie na sociálnych sieťach.

Zdroj: BMW Group

Foto: Tomorrowland

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie