NOVINKA

Svetová premiéra BMWConcept Touring Coupé 

Obklopený klasickými motormi z automobilovej histórie sa počas Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 v Taliansku predstavil Concept Touring Coupé od BMW. Má symbolizovať poctu nadčasovej fascinácii automobilom.

Dizajnéri BMW prepracovali tradičný tvar karosérie elegantného športového auta a tešiť sa máme na skvostný shooting brake. S luxusným prostredím v interiéri, ktorý vytvárajú precízne spracované kožené povrchy od talianskeho výrobcu Poltrona Frau. Priestor za sedadlami je dostatočný presne na to, k čomu bolo toto auto navrhnuté. Na jazdu plnú zážitkov vo dvojici. K modelu je v ponuke aj luxusná batožina, vyrobená na mieru v tradičnej kožiarskej dielni Schedoni v Modene.

„BMW Concept Touring Coupé oslavuje originálnu radosť z jazdy. Vysoko emocionálne vozidlo, ako je toto, ukazuje, že vášeň pre všetko, čo súvisí s pôžitkom z jazdy, bola v priebehu vekov nevyhnutná a bude aj pre budúcnosť,“ hovorí Domagoj Dukec, šéf BMW Design. 

Proporcie a názov moderného športového vozidla pripomínajú BMW 328 Touring Coupé, ktoré vyhralo vytrvalostné preteky Mille Miglia už v roku 1940. BMW Concept Touring Coupé poháňa typický šesťvalcový radový motor, ktorý má potvrdzovať status čistého, nefalšovaného potešenia z jazdy.

Dlhá kapota, aerodynamické obrysy strechy a mohutná zadná časť, to všetko v špeciálnom laku karosérie – Sparkling Lario, ktorý bol namiešaný iba pre tento model.

Zdroj: BMW Group

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie