LIFESTYLE

BMW predstavilo holistickúvíziu budúcnosti

„FUTURE OF JOY“ je názov expozície, ktorú BMW Group Design odprezentovalo na Salone del Mobile 2024 v Miláne. Prezentuje pohľad do kreatívneho vývojového procesu BMW Vision Neue Klasse a BMW Vision Neue Klasse X.

Snaha vytvárať technologicky vynikajúce produkty a zároveň emocionálne zážitky, ktoré stavajú človeka do centra pozornosti sa dôsledne odráža aj na výstave. Vstupný portál, ktorý víta návštevníkov priateľským kvetinovým dizajnom, tvorí bránu do nového sveta. S jemným zvukovým a voňavým zážitkom portál okamžite dáva návštevníkom pocit optimistickej a inšpiratívnej budúcnosti. To je hmatateľné vďaka BMW Vision Neue Klasse, ktoré sa verejnosti prezentuje v novom dizajnovom jazyku BMW – jasný, elegantný a nadčasový. 

„Neue Klasse predstavuje ďalšiu generáciu vozidiel BMW so svojimi základnými charakteristikami. Je to zmena hry pre celú spoločnosť. Táto zmena je zrejmá najmä v dizajne. Či už prostredníctvom spojenia analógových a digitálnych, nových biologických materiálov alebo monolitického dizajnového jazyka zredukovaného na to podstatné“ hovorí Adrian van Hooydonk, vedúci dizajnu BMW Group.

„FUTURE OF JOY“ od BMW Design predstavuje pracovné prostredia, v ktorých dizajnéri BMW vyvíjajú tieto priekopnícke riešenia pre elektrickú mobilitu zajtrajška. Návštevníci získajú prehľad o novej dizajnovej stratégii a procese vývoja dvoch vozidiel Vision a budú môcť vidieť, počuť, cítiť, ochutnať a ovoňať Neue Klasse.

Svetelná show sa pohráva s farebnými konceptmi dvoch vozidiel vízie: žltá pre BMW Vision Neue Klasse a oranžová pre BMW Vision Neue Klasse X. Matný strieborný strop miestnosti vytvára pocit nekonečného priestoru ako výsledok odrazu a znamená harmóniu medzi ľuďmi a technológiou. 

Pre dizajnérsky tím BMW Group je Milan Design Week jedným zo základných zdrojov inšpirácie a platforiem na výmenu nápadov s ostatnými dizajnérmi a kreatívnymi mozgami z oblasti módy, umenia a architektúry. Holger Hampf, vedúci BMW Group Designworks, spolu s Alice Rawsthornovou, kritičkou dizajnu a spoluzakladateľkou Design Emergency, diskutovali na tému „Dizajn ako akcelerátor zmeny“ pri otvorení Salone del Mobile v Dome BMW. 

Zdroj: BMW Group

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie