LIFESTYLE

„Now on View“v Stuttgarte

Umelecká kolekcia Mercedes-Benz v Stuttgarte nesie názov „Now on View“. Ide o klasiku a zároveň najnovšie akvizície z vlastnej umeleckej zbierky spoločnosti.

Prítomnosť týchto diel v múzeu Mercedes-Benz tiež zdôrazňuje záväzok spoločnosti k umeniu a kultúre vo svojom domovskom regióne. Diela z Mercedes-Benz Art Collection v Mercedes-Benz Museum“ predstavujú vrchol renomovanej umeleckej zbierky.

Zbierka zahŕňa maľby, kresby a sochy, ako aj inštalácie, fotografie a videá. Aktuálna výstava zobrazuje predovšetkým fotografické diela.

„Propagácia umenia a kultúry v našom rodnom regióne má dlhoročnú tradíciu: Mercedes-Benz podporuje rôzne veľké i malé kultúrne inštitúcie a projekty a rozvíja aj vlastné iniciatívy. Prezentáciou našej umeleckej zbierky v múzeu Mercedes-Benz chceme ešte viac prispieť ku kultúrnej rozmanitosti v Stuttgarte. Zbierku umenia Mercedes-Benz robíme ešte dostupnejšou nielen pre ľudí v regióne, ale aj pre mnohých medzinárodných návštevníkov mesta,“ uviedla Renata Jungo Brüngger, členka predstavenstva Mercedes-Benz Group AG, Integrity, Governance & Sustainability

Výstavu navrhli Mercedes-Benz Art Collection a Mercedes-Benz Museum v spolupráci s Christianom Ganzenbergom, nezávislým kurátorom z Mníchova. 

„Teší ma, že kolekcia umenia Mercedes-Benz je odteraz stále vystavená v múzeu Mercedes-Benz ako výraz toho, ako pevne je umelecká zbierka v spoločnosti etablovaná. S prezentáciou ikonických vozidiel a diel z umeleckej zbierky sa spájajú dve oblasti, ktoré formujú históriu spoločnosti a jej vplyv na verejnosť. Umelecká zbierka bola založená v roku 1977 a odvtedy integruje umenie a súvisiace spoločensky relevantné problémy do našej firemnej kultúry,“ vysvetlila Anne Vieth, vedúca kolekcie umenia Mercedes-Benz.

Zdroj: Mercedes-Benz

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie