LIFESTYLE

Nábytok podľadizajnérov Bentley

Automobilka Bentley predstavila na Milan Design Week 2024 svoj prvý vpád do sveta domáceho kancelárskeho dizajnu.

Značka ukázala výsledok spolupráce s poprednými dizajnérmi Carlom Colombom, Federicom Perim a Francescom Forcellinim, ktorí zdieľajú estetiku a víziu Bentley.

Bentley Home Atelier v historickom Palazzo Chiesa obsahoval multisenzorickú inštaláciu ako pozadie novej kolekcie inšpirovanej Salentom v južnom Taliansku, domovom spolupracovníka Bentley Home. 

Písací stôl Wilton, dizajn Francesco Forcellini

Tento stôl prezentuje Bentley Home ako  symbolom dynamiky a čistých línií, ktoré sa v zakrivených detailoch spájajú s remeselným spracovaním. Jeho dvojplášťový profil sa otvára a odhaľuje zásuvky pod hornou časťou, ktorá plynule prechádza do štíhlej línie smerom k základni, čím zvýrazňuje pocit ľahkosti. 

Kancelárske kreslo Bollington, dizajn Francesco Forcellini

Kancelárske kreslo Bollington zachytáva základné charakteristiky Bentley s jeho elegantným dizajnom a silným estetickým vzhľadom. Jeho operadlo má minimalistický dizajn, ktorý dosahuje presné vyváženie objemu so stolom Wilton, realizované prostredníctvom jedinečného povrchu zakriveného v troch rozmeroch. 

Pohovka Loftus, dizajn Federico Peri

Federico Peri navrhol modulárnu pohovku pre Bentley Home, ktorá prináša svoj sofistikovaný prístup so socharskými líniami a novými organickými tvarmi. Plávajúce vankúše vyžarujú pocit ľahkosti.

Kreslo a stolička Chilton, dizajn Carlo Colombo

Rad sedadiel Chilton navrhol Carlo Colombo v spolupráci s tímom Bentley Motors Design Team a Bentley Home Style Office. Vonkajšia škrupina obsahuje pásy dyhy vložené do koženej škrupiny, zdôrazňujúce zmysel pre dynamiku.

Posteľ Langport, dizajn Carlo Colombo

Vonkajšie panely môžu byť dyhované, kombinované s čiernym lakom a vyrobené z kože alebo látky. Vnútorné čelo postele môže byť vyrobené z látky, kože alebo udržateľnej kože. Panely majú vzor Striped Diamond s kovovými vložkami. Sofistikované svetlá na čítanie sú vložené do čela postele.

Zdroj: Bentley

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie