NOVINKA

Aký bude Kodiaqdruhej generácie?

Škoda Kodiaq druhej generácie bude dostupná s širšou ponukou pohonných jednotiek vrátane plug-in-hybrid.

Druhou generáciou modelu Kodiaq Škoda vylepšuje svoj celosvetovo úspešný model veľkého SUV. Nový Kodiaq poskytuje viac priestoru, najmä pre cestujúcich v treťom rade.  Pre posádku je pripravený nový koncept interiéru s dotykovým displejom (uhlopriečka 12,9 palca), radiacou pákou na stĺpiku riadenia a prehľadnou stredovou konzolou.

V ponuke budú dva benzínové a dva naftové motory s výkonom od 150 k (110 kW) do 204 k (150 kW), ako aj plug-in hybridnú verziu – prvú pre Kodiaq. To ponúka elektrický dojazd viac ako 100 kilometrov. Nový Kodiaq dostal do výbavy aj full LED Matrix svetlomety druhej generácie a ešte pokročilejšie asistenčné systémy. 

„Kodiaq je pre Škodu absolútnym úspechom už od svojho uvedenia na trh v roku 2016, keď odštartoval našu SUV kampaň. Vďaka svojmu silnému a kryštalickému dizajnovému jazyku, priestrannému interiéru a vynikajúcej hodnote za peniaze prilákal mnoho nových zákazníkov a získal renomované medzinárodné ocenenia. Druhá generácia má všetky predpoklady – vrátane plug-in hybridnej verzie – na pridanie ďalšej veľkej kapitoly do tohto úspešného príbehu,“ uviedol Klaus Zellmer, predseda predstavenstva Škoda Auto.

Kodiaq iV, prvý plug-in hybrid v tomto modelovom rade. 

„Vylepšiť tak populárne vozidlo, ako je Kodiaq, je vždy výzvou. Napriek tomu sme vzhľad ešte vylepšili, pričom sme zachovali výrazné prvky nášho dizajnového jazyka SUV. Nový Kodiaq navyše ponúka ešte viac vnútorného priestoru a posunie bezpečnosť, technológie a všestrannosť na vyššiu úroveň. S plug-in hybridnou verziou pridávame do portfólia aj novú hnaciu sústavu ponúkajúcu viac ako 100 kilometrov elektrického dojazdu,“ zhrnul Johannes Neft, člen predstavenstva Škoda Auto pre technický vývoj.


Škoda uviedla na trh prvý model Kodiaq v roku 2016 a do konca mája 2023 dodala zákazníkom takmer 792 000 vozidiel Kodiaq. Okrem toho je aj variant kupé Kodiaq GT, podobne ako Kamiq GT, obe dostupné výhradne v Číne.

Zdroj: ŠKODA AUTO

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie