NOVINKA

Startup Aehra prichádzas elektrickým sedanom 

Nová značka Aehra, pochádzajúca z Talianska, minulý rok predstavila svoj model SUV a na autosalóne Milano Monza Motor Show sa pochválila zábermi nového elektrického vozidla, tentokrát sedanu.

AEHRA Sedan bola inšpirovaná klasickými talianskymi princípmi dizajnu a prírodou, zahŕňa pokrokové globálne inžinierstvo a najmodernejšiu technológiu EV. AEHRA predstavuje nový model ako vozidlo s mimoriadne silnými organickými, svalnatými proporciami a  plynulými líniami. Na cestu k prvým zákazníkom by sa mal vydať do roku 2026.

„V AEHRA neveríme vo vytváranie nereprezentatívnych koncepčných áut, takže keď 16. júna predstavíme nový Sedan na autosalóne Milano Monza Moving Motor Show, auto bude vyzerať prakticky identicky s finálnym sériovým modelom, ktorý dorazí v roku 2026,“ povedal Filippo Perini, vedúci dizajnu AEHRA.

Spolu so sedanom chce mladý startup z Milána spustiť aj dodávky SUV, ktorý predstavila minulý rok.

„Nová limuzína pokračuje v strategickej misii AEHRA s cieľom transformovať celú skúsenosti automobilových zákazníkov,“ povedal spoluzakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ AEHRA Hazim Nada.

V roku 2026 plánuje talianská spoločnosť vkročiť aj na kľúčové trhy vrátane Severnej Ameriky, Európy, Číny a štátov Perzského zálivu.

Zdroj: AEHRA

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie