BIKE

Aká bude Škoda BikeOpen Tour 2024?

Čím bude lákať 11. ročník Škoda Bike Open Tour? Najprestížnejšie preteky horských cyklistov pre hobby jazdcov, profesionálov, e-bajky a celé rodiny majú ambíciu prilákať viac ako 3 500 aktívnych návštevníkov, čím by prekonali tohtoročný rekord.

Seriál Škoda Bike Open Tour (ŠBOT) sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hobby cyklistov na Slovensku. Všetkých šesť kôl je zároveň súčasťou Slovenského pohára XCM. Budúcoročný jedenásty ročník odštartuje vo Svätom Jure 20. apríla, pokračovať bude v Rajeckých Tepliciach, následne v Slovenskom raji, Topoľčiankach, vo Svite a záverečné šieste preteky ukončia sériu 14. – 15. septembra v Stupave. Tu sa bude konať nielen finále ŠBOT, ale aj Slovenského pohára XCM, čiže na Záhorí sa ukončia obe série.

„Počet nadšených cyklistov, ktorí si prichádzajú zasúťažiť na Škoda Bike Open Tour, z roka na rok rastie. Teší ma, že jej desiate jubileum sme oslávili naozaj vysokým počtom pretekárov, ktorých bolo takmer tri a pol tisíc a pevne verím, že na budúci rok ich bude ešte viac. Potvrdzuje sa totiž, že toto podujatie, na ktoré som nesmierne hrdý, sa teší naozaj veľkej obľube u malých aj veľkých. Séria so skvelým zázemím a s dôrazom na zelený prístup, ktorý je aj jedným z našich pilierov, sa tak právom drží na špici v rámci cyklo eventov na Slovensku. Škoda má cyklistiku jednoducho v DNA a je partnerom všetkých cyklistov, horských aj cestných, profíkov aj amatérov, detí aj dospelých,“ hovorí Roman Rajtár, vedúci marketingu Škoda Auto Slovensko.

Počas celej akcie organizátori presadzujú zelený prístup. Napríklad sprievodné  letáky sú vytlačené na recyklovanom papieri. Po akcii nasleduje dôsledné čistenie tratí a potom triedenie odpadu. Cieľom je, aby bola uhlíková stopa pretekov čo najnižšia, k čomu prispieva aj využívanie plne elektrického sprievodného vozidla Škoda Enyaq.

Škoda Bike Open Tour ponúka športový zážitok v príjemnom prostredí krásnej prírody pre profesionálnych, amatérskych aj tých najmenších bikerov. Pretekárom sú k dispozícii sprchy, cykloumyváreň, úschovňa a servisná podpora.

Registrácia na všetky preteky bude spustená na webe: https://www.sbot.sk/ 

Zdroj: ŠKODA AUTO

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie