BIKE

Ako najkomfortnejšieprevážať bicykle?

Cyklokomunita Bajkerky a automobilka Škoda radia, ako na to, ak chcete zobrať na výlet vlastné bicykle a váhate, ako ich odviezť.

Samozrejme, ak máte dostatočne veľké auto po sklopení sedačiek a viete bike rýchlo rozobrať a zložiť, môžete ho prevážať priamo vo vozidle. Treba však počítať s možnými škrabancami pri nakladaní či vykladaní, ktoré dnes na šťastie vedia riešiť aj šikovné detailingové štúdiá. Vhodné preto je si tiež pribaliť ochranu batožinového priestoru, ak bude potrebné v horšom počasí nakladať zašpinený bicykel.

Ak  cestujete viacerí, riešením je strešný nosič bicyklov. Stačí vedieť maximálne zaťaženie strechy a vybrať si, koľko bicyklov na nej chcete prevážať, maximálny počet je 4 ks. nakladanie a uchytenie bicyklov na strechu je ideálne robiť vo dvojici a treba počítať s tým, že vo výške sa s bicyklom manipuluje ťažšie.

Veľmi pohodlným a praktickým spôsobom prevozu bicyklov je preto nosič na ťažné zariadenie. Jeho nevýhodou môže byť vyššia váha a ťažšia manipulácia pri montáži samotného nosiča na auto. Oceníte ho však pri nakladaní a vykladaní bicyklov, keďže sa s nimi veľmi jednoducho manipuluje v príjemnej výške. Niektoré typy týchto nosičov sa dajú aj odklopiť, tak aby ste sa pohodlne dostali do batožinového priestoru. 

Dôležité je sledovať, či vám takýto nosič prekrýva ŠPZ vozidla. Pokiaľ áno, budete potrebovať jednu do rezervy, ktorú upevníte priamo na nosič.

zdroj: Škoda Auto

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie