ZAUJÍMAVOSTI

Škoda Roadiaq vzniklaz modelu Enyaq

Deviaty študentský automobil je plne elektrický a je presne tým autom, aké potrebuje každý dobrodruh a milovník prírody. Za jeho tvorbou stojí 29 študentov Strednej odbornej školy Škoda Auto v Mladej Boleslavi.

Študenti premenili čisto elektrický model Škoda Enyaq na obytné vozidlo s mobilnou kanceláriou. Ide už o deviate študentské vozidlo a toto stelesňuje koncept „Let’s explore“.  Roadiag má pohon všetkých kolies, jeho posádka si tak môže užívať nezávislosť aj mimo spevnených ciest. Nechýba mu však pripojenie k internetu, 27-palcový monitor a dokovacia stanica. 

„Ako obytné vozidlo s mobilnou kanceláriou vám Roadiaq umožňuje pracovať, kdekoľvek chcete. Je tak symbolom koncepcie ‚New Work‘, ktorú sa vo spoločnosti Škoda Auto plne zaväzujeme využívať – využívame čo najväčšiu flexibilitu, aby sme našli vyvážené optimálne riešenie pre tím. Počas projektu bolo obzvlášť pôsobivé sledovať nadšenie, radosť a zmysel pre detail, s akým študenti Škoda Academy na vozidle pracovali počas niekoľkých mesiacov v súlade so zásadou ‚Excellence with joy‘! Náš deviaty študentský automobil tak pôsobivým spôsobom ukazuje, čoho môžu ľudia spoločne dosiahnuť, ak sa takému projektu venujú s nadšením,“ uviedla Maren Gräf, členka predstavenstva spoločnosti Škoda Auto za oblasť Ľudia a kultúra

V niekoľkých jednoduchých krokoch sa premení z pracovného na obytný priestor s posteľou a malou kuchynkou. Pri premenení štandardného vozidla Enyaq na auto svojich snov mali študenti zo Strednej odbornej školy Škoda Auto skvelú podporu. Ich učitelia a odborníci z mnohých oddelení Škoda Auto, ako aj externí špecialisti na prestavby obytných vozidiel, im po celú dobu pomáhali svojimi odbornými znalosťami. Aj to dokazuje vysokú úroveň vzdelávania a odbornej prípravy v Mladej Boleslavi. Stredná odborná škola Škoda Auto je súčasťou Škoda Academy, ktorá v apríli 2023 oslávila desiate výročie svojho založenia.

„Škoda Auto je spoločnosť, ktorá si váži mladých talentovaných ľudí a ich nápady. Oceňujeme netradičné, bystré prístupy a hľadáme spôsoby, ako veci uskutočniť. Našu firemnú kultúru navyše definuje zmysel pre detail, silná spolupráca a schopnosť robiť veci inak, a napriek tomu veľmi cieľavedome. Projekt študentských áut dáva našim učňom možnosť žiť a vteliť tento duch už na začiatku svojej kariéry, pričom zároveň rozvíjajú ich existujúce zručnosti a pomáhajú im objavovať nové,“ povedal Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto zodpovedný za oblasť výroby a logistiky

Zdroj: ŠKODA AUTO

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie