ZAUJÍMAVOSTI

L’Etape Slovakia by Tourde France tento víkend

Slovensko čaká v dňoch 19. a 20. augusta jedinečný víkend, počas ktorého si pretekári aj diváci užijú atmosféru najväčšieho cyklistického podujatia na svete.

Tretí ročník jedinečného podujatia L’Etape Slovakia by Tour de France má trať navrhnutú odborníkmi z Tour de France. V pelotóne nebudú chýbať známe osobnosti – hokejová legenda Zdeno Chára či bratia Peter a Martin Velitsovci.

Ako sprievodné vozidlá nebudú chýbať Škoda Enyaq Coupé, značka pripravila aj premiéru Fun karavány, množstvo sprievodných podujatí a aktivít pre deti aj dospelých. 

Aj zakladatelia Škody, Václav Laurin a Václav Klement, začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov a dnes značka nadväzuje na svoju históriu podporou svetových cyklistických podujatí ako sú Tour de France či Vuelta. Medzi tie domáce patrí séria pretekov horských bicyklov Škoda Bike Open Tour Open Tour, najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, či už tradičná Detská tour Petra Sagana, ktorá podporuje mladé cyklistické talenty. 

Sme nesmierne radi, že ako líder vo svojej oblasti a partner všetkých cyklistov môžeme aj tento rok priniesť na Slovensko atmosféru svetového podujatia. Fanúšikov cyklistiky tak vďaka L’Etape Slovakia by Tour de France čaká množstvo zážitkov, skvelé výkony na trati a úžasná atmosféra popri nej. No a osobne sa veľmi teším, že si toto podujatie užijeme spolu s ostatným priaznivcami cestnej cyklistiky priamo v sedle bicykla v pelotóne,“ hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ Škoda Auto Slovensko.

V sobotu 19. augusta čaká deti nesúťažná jazda s cyklistickými osobnosťami Kids race, pre dospelých nebude chýbať spoločný tréning na záverečnom úseku trate. Poobedie je venované rodinám a nesúťažnej rodinnej cyklojazde Family ride v dĺžke 35 km. Ženské pretekárky sa môžu tešiť na špeciálny workshop o ženskej cyklistike a fanúšikov čaká predstavenie lídrov tréningových skupín, tímov alebo cyklistických legiend či ambasádorov podujatia s autogramiádou. Nedeľa 20. augusta už prinesie hlavné preteky na trati v dvoch dĺžkach – 60 km s prevýšením 900 m a 112 km s prevýšením 1700 m. Po prejazde cieľovou rovinkou na Kamzíku sa pretekári môžu tešiť na after party v L´Etape Village pri Eurovea so slávnostným vyhlasovaním výsledkov.

Zdroj: ŠKODA Auto

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie