ZAUJÍMAVOSTI

Honda začne testovať novýmodel Civic Type R-GT

Honda Racing Corporation (HRC) oznámila plán uskutočniť prvé testy modelu Civic Type R-GT, ktorého debut je naplánovaný na sezónu 2024 a bude súťažiť v triede GT500 série SUPER GT.

Honda tvrdí, že vyvinula Civic Type R-GT ako pretekársky stroj, ktorý sa vyznačuje vynikajúcim aerodynamickým výkonom potrebným na víťazstvo v špičkovej kategórii automobilových pretekov v Japonsku. Civic Type R-GT je vybavený špeciálnym 2,0-litrovým preplňovaným radovým 4-valcovým pretekárskym motorom s priamym vstrekovaním HRC, ktorý sa vyvíjal a zdokonaľoval počas pretekov.

„Sme veľmi radi, že môžeme začať prvé testovanie na trati Civic Type R-GT, čo je pretekársky stroj zahŕňajúci aerodynamiku, motor a ďalšie technológie a odborné znalosti, ktoré HRC nazbieralo tým, že čelilo mnohým výzvam počas pretekov v Japonsku aj mimo neho. Od sezóny 2024 budeme súťažiť v triede GT500 SUPER GT, jednej z najprestížnejších automobilových závodných sérií v Japonsku. S našou neustálou túžbou po víťazstve sa budeme snažiť vyhrať šampionát už od prvého roku, preto majte vysoké očakávania, pokiaľ ide o vytrvalosť, ktorú Civic Type R-GT preukáže v nasledujúcich rokoch,“ povedal Koji Watanabeho, prezidenta Honda Racing Corporation

Aj testy sa samozrejme uskutočnia na medzinárodnom okruhu Okayama v Japonsku.

Zdroj: Honda

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie