NOVINKA Novinky a reportáže

25. apríla spoznáme novýMercedes-Benz triedy E

Podľa očakávaní, nová trieda E prichádza s podobnými črtami ako jej väčší brat z edície limuzín, teda nový model S. Odhalenie obľúbeného modelu pre rok 2024 sa bude konať 25. apríla.

Chcete byť pri tom a vidieť premiéru nového Mercedes-Benz triedy E medzi prvými? Automobilka predstaví svoju novinku online na tejto webovej adrese.

Digitálna svetová premiéra bude súčasne streamovaná na mnohých kanáloch Mercedes-Benz, ako sú Instagram, LinkedIn a YouTube.

Z fotografií nového modelu E, ktoré Mercedes-Benz testoval na verejnosti vieme, že predná časť nového modelu má mať hranatejšie línie a väčšiu masku chladiča. Naopak zadná časť auta, podobne ako u nového modelu C alebo S, je elegantnejšia a drží sa hesla “menej je viac”, s čím môžeme iba súhlasiť.  Na výber má byť niekoľko motorizácii s hybridným pohonom.

Automobilka avizuje, že “vďaka prelomovým technológiám je novovyvinutý model najinteligentnejšou a najosobnejšou triedou E v dlhej histórii modelového radu. A čo viac, vďaka dôslednej elektrifikácii stanovuje nové štandardy v účinnosti a umožňuje aj jazdu bez lokálnych emisií”.

Mercedes-Benz E-Klasse | 2023: Individualisierbares UI-Design: klassisch oder sportlich. ( Displayinhalt kann von Serienstand abweichen. Die Funktionen auf dem Beifahrer-Display sind teilweise zum Marktstart der E-Klasse noch nicht verfügbar und dann abhängig vom jeweiligen Fahrzeugmodell, der individuellen Konfiguration und dem jeweiligen Markt. ) Mercedes-Benz E-Class | 2023: Customizable UI design: classic or sporty. ( Display content may differ from series status. Some of the functions on the passenger display are not yet available at the market launch of the E-Class and then depend on the respective vehicle model, the individual configuration and the respective market. )

Interiér vozidla bol predstavený už vo februári. Palubná doska MBUX Superscreen spolucestujúcim umožňuje sledovanie filmov počas jazdy. V prípade ak obrazovka rozptyľuje aj vodiča, senzor ju automaticky vypne. 

Novinkou technológie MBUX je umelá inteligencia, ktorá sleduje návyky vodiča a v správnu chvíľu má predvídať jeho potreby, napríklad otvorenie okna po nastúpení do vozidla alebo spustenie vyhrievania sedadla pri poklese teploty a podobne. Okrem toho v novom modeli E pribudnú digitálny prístrojový displej a voliteľný head-up displej.

Ak očakávate novú verziu kupé alebo kabriolet od modelu E, musíte hľadať pod označením CLE. Automobilka sa rozhodla pre zmenu ich názvoslovia.

Kto potrebuje väčší batožinový priestor alebo vyššie posadený podvozok, odporúčame počkať do budúceho roka, kedy má Mercedes-Benz predstaviť aj nový model E v prevedení kombi a All Terrain. Chýbať by nemala ani verzia Mercedes-AMG E53, samozrejme v poctivom športovom prevedení, ako sme zvyknutí. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie