NOVINKA Novinky a reportáže

INEOS Grenadier prichádzana Slovensko

Na bratislavskom autosalóne, ktorý sa bude konať v dňoch 20. – 23. 2023 v Incheba EXPO Aréne sa pred slovenským publikom prvýkrát predstaví INEOS Grenadier.

Pri príchode nového produktu na trh zohráva dôležitú úlohu príbeh, ktorý ho sprevádza. A INEOS Grenadier si nemôže želať krajší príbeh, ako ten, ktorý mu napísal jeho autor. 

Názov Grenadier dostal tento anglický off-road, vyrobený vo Francúzsku, podľa podniku na okraji Londýna, v ktorom Sir Jim Ratcliffe opisoval priateľom svoju víziu nového vozidla. Tá nevznikla sama od seba. Impulzom pre túto myšlienku bolo ukončenie výroby Land Roveru Defender, vo verzii ako sme ho poznali približne do roku 2018. Pokúsil sa od automobilky odkúpiť licenciu na jeho ďalšiu výrobu, ale nebol úspešný a tak si postavil vlastné auto. A v roku 2023 už aj na slovenský trh prichádza úplne nové vozidlo v triede klasických, ťažkých – pracovných off-roadov. A čo je zvlášť zaujímavé? Cenovo by mal predstavovať najlepšiu alternatívu v segmente. 

Na autosalón v bratislavskom výstavisku Incheba EXPO Aréna, ktorý sa koná od 20. do 23. 4. 2023 INEOS Grenadier prináša spoločnosť T.O.P. Auto Bratislava, ktorá už od roku 1994 píše svoj príbeh úspešného dílera, predajcu a autorizovaného servisného strediska vozidiel prémiových značiek. Zvlášť anglických značiek Jaguar a Land Rover. 

T.O.P. Auto Bratislava aktuálne disponuje v Bratislave dvomi showroomami. INEOS Grenadier bude po autosalóne umiestnený do showroomu Bory Lamač.

“INEOS Grenadier bude predstavený najmä všetkým profesionálnym a pracovným skupinám, ktoré si pri výkone svojej profesie zakladajú na účelovosti a potrebujú vozidlo, na ktoré sa môžu spoľahnúť za každých okolností. Rovnako samozrejme fanúšikom výprav do prírody, poľovníkom či dobrodruhom, majiteľom koní a každému, kto potrebuje pracovné vozidlo, ktoré nepozná prekážky,” uviedla Dominika Pastorová, marketingová manažérka spoločnosti T.O.P. AUTO Bratislava.

INEOS Grenadier sa montuje vo francúzskom Hambachu, vo fabrike v ktorej sa vyrábali aj vozidlá Smart. Deväťdesiat percent komponentov pochádza od európskych dodávateľov. Grenadier poháňajú motory BMW. Nemecká automobilka dodáva do Grenadiera aj automatickú prevodovku ZF a dodávky potvrdila až do roku 2035. 

Aký motor je pod kapotou INEOS Grenadier?

Benzín alebo nafta. Môžete si vybrať. Grenadier prichádza s radovým trojlitrovým šesťvalcom v benzínovom prevedení s výkonom 212 kW, 450 Nm (3.0 L BMW B58 I6 turbo)  A v naftovom vyhotovení s výkonom 185 kW, 550 Nm (3.0 L BMW B57 I6 turbo). 

Grenadier sa vyrába v dvojmiestnej a päťmiestnej verzii. Päťmiestna je dostupná ako Utility Wagon – certifikovaný ako úžitkové vozidlo alebo ako Station Wagon – orientovaný viac na pohodlie posádky. Pokiaľ máte viac nákladu a menej kolegov, dvojmiestna verzia by mohla byť pre vás, tá odvezie celú europaletu. 

Do interiéru INEOS Grenadier vás zoberieme prostredníctvom našej kamery už 20. apríla.

Okrem základnej výbavy si môžete vybrať úpravu Grenadier Trialmaster alebo Fieldmaster. Pokiaľ sa chystáte na náročný terén, brodenie a prekonávanie nemožného, konštruktéri pre vás navrhli úpravu Trialmaster s uzávierkami predného a zadného diferenciálu, zvýšeným nasávaním vzduchu, terénnymi pneumatikami BF Goodrich a sekundárnou batériou. Výbava Fieldmaster zahŕňa pomocné USB zásuvky, spätnú kameru aj elektricky vyhrievané spätné zrkadlá. V ponuke samozrejme nemôžu chýbať stropné safari.

INEOS GRENADIER

Dĺžka

4 896 mm

Šírka

1 930 mm

Výška

2 036 mm

Pohotovostná hmotnosť

2 644 – 2 811 kg podľa modelu a výbavy

Rázvor kolies  

2 922 mm

Predný previs

887 mm

Zadný previs 

874 mm

Uhol nábehu 

35,5 °

Nájazdový uhol 

28,2 °

Uhol odchodu 

36,1 °

Stúpavosť 

45 °

Hĺbka brodenia 

800 mm 

Zdroj foto: INEOS GRENADIER 

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie