NOVINKA

Zoznámte sa, to jenový McLaren Artura Spider

McLaren dnes odhaľuje nový Artura Spider, svoj vôbec prvý kabriolet s vysokovýkonným hybridným pohonom. Nový Spider je predstavený s výraznými vylepšeniami výkonu a zapojenia vodiča, ktoré sa spájajú so zmyslovými pôžitkami z jazdy.

Vylepšenia vyvinuté pre Spider boli začlenené aj do nového kupé Artura, pričom súčasne bol predstavený nový model. Nový Spider aj nové kupé sľubujú najvyššiu úroveň dynamického výkonu – až po mimoriadne schopnosti na okruhoch vrátane. Zároveň ale spĺňajú požiadavky pre bežnú jazdu. Pre mestské prostredie ponúkajú nehlučný elektrický pohon.

Artura Spider a nové kupé Artura – obe označené ako modelový rok 2025 („MY25“) – sú k dispozícii na objednávku už teraz, pričom prvé dodávky budú od polovice roka, v závislosti od regiónu.

„Nová Artura je superauto novej generácie, bez ohľadu na to, ktorý model si vyberiete. Vylepšili sme hnacie ústrojenstvo a podvozkové systémy, aby poskytovali väčší výkon, dynamickejší výkon a ešte vyššiu úroveň spojenia s vodičom – bez akýchkoľvek kompromisov pri každodennej jazde. A teraz spolu s novým kupé Artura máme Artura Spider, nový kabriolet, ktorý má všetky tieto vylepšenia a prináša do nášho sortimentu ďalší rozmer nadšenia zo superšportu McLaren pod holým nebom,” uvádza Michael Leiters, generálny riaditeľ McLaren Automotive.

Nová Artura Spider má najnižšiu hmotnosť iba 1 457 kg, s pohotovostnou hmotnosťou (DIN) je to 1 560 kg – len o 62 kg viac ako kupé Artura. Vďaka týmto údajom je nový Spider jednoducho najľahším spomedzi konkurencie kabrioletov. V kombinácii s výkonom 700 k vysokovýkonnej hybridnej hnacej sústavy to dáva pomer výkonu a hmotnosti 480 k/tona. Stará sa o to pokročilá hnacia sústava 3,0-litrového motora V6 a E-motor.

Maximálny krútiaci moment hnacieho ústrojenstva je 720 Nm (531 lb ft), pričom E-motor dodáva prechodový krútiaci moment až 225 Nm, čím zaisťuje okamžitú odozvu na plyn.

Zrýchlenie modelu Artura Spider od Artery s pevnou strechou je na nerozoznanie. 

0-100 km/h: 3,0 sekundy 

0-200 km/h: 8,4 sekundy 

0-300 km/h: 21,6 sekundy 

Maximálna rýchlosť je 330 km/h. Konštruktéri sa postarali o rýchlejšie radenie rýchlost a to až o 25 percenti, čo dosiahli prepracovaním kalibrácie prevodovky. Nastavenia manuálneho radenia a dynamických režimov McLaren sú samozrejme dostupné bez toho, aby musel vodič zložiť ruky z volantu.

Jednodielna zasúvateľná pevná strecha Artura Spider funguje elektricky len za 11 sekúnd pri rýchlostiach až 50 km/h.

zdroj: McLaren

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie