NOVINKA

INEOS PREDSTAVUJEFUSILIER 

Spoločnosť INEOS Automotive predstavila nové vozidlo s pohonom 4X4, INEOS Fusilier. Rovnako ako predchodca, aj tento model má poskytnúť maximálne možnosti v teréne a nekompromisný výkon na ceste. Ako bolo avizované už skôr, nový model ponúka možnosti s nulovými aj nízkymi emisiami.

INEOS FUSILIER predstavil v Londýne zakladateľ automobilky – Sir Jim Ratcliffe a potvrdil, že popri predtým ohlásenom plne elektrickom pohonnom ústrojenstve (BEV) je vo vývoji aj elektrický predlžovač dojazdu s nízkymi emisiami, aby sa zabezpečilo, že INEOS Fusilier spĺňa najširšie spektrum globálnych potrieb spotrebiteľov a zároveň smeruje k dekarbonizácii. Možnosť predlžovača dojazdu pozostáva z malého benzínového motora, ktorý poháňa generátor, aby udržal úroveň nabitia batérie, keď nie je k dispozícii externé nabíjanie. Potvrdenie podrobností o alternatívnom pohonnom ústrojenstve a načasovanie uvedenia na trh sa očakáva na jeseň 2024.

Rovnako ako predchodcovia Grenadier a pick-up Quartermaster, aj INEOS Fusilier je vyvíjaný v spolupráci so spoločnosťou Magna, ktorá bude vozidlo vyrábať aj vo svojom závode v rakúskom Grazi. Súčasťou vývojového procesu pre INEOS Fusilier bude prísny testovací program na rakúskej hore Schöckl, v blízkosti závodu Magna. Nový 4X4, ktorý vychádza z DNA Grenadiera s moderným smerom a charakteristickou identitou, bude o niečo kratší na dĺžku a o niečo nižší na výšku.

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie