NOVINKA

Vzrušujúci kokpitBUGATTI BOLIDE

Hyperšportiak určený na dráhu dostal kokpit s vynikajúcim remeselným spracovaním a jedinečným luxusom. Interiér Bolide bol exkluzívne vytvorený len pre tento projekt, vrátane optimalizovaných pretekárskych sedadiel, high-tech volantu a množstva detailov pre vyššiu bezpečnosť, komfort a výkon.

Bugatti Bolide bol finálne predstavený v polovici roka (2024). Bez kompromisov ide o šialené vozidlo, ktoré by mal riadiť iba skúsený pilot.

Kokpit Bolide hrá v rovnakom štýle ako exteriér vozidla. Výrazným prvkom je smozrejme volant. Najmodernejší modelovací softvér zlepšil proces vývoja tohto inovatívneho volantu – „X-theme“ Bolide. Dizajnérsky tím Bugatti využil high-tech 3D tvarovanie s polygonálnym modelovaním. Ide o technológiu využívanú vývojármi z herného priemyslu a priemyslu vizuálnych efektov. To im umožnilo modelovať volant so všetkými jeho pokročilými komponentmi a subsystémami. Zároveň vedeli reagovať v reálnom čase na každú novú spätnú väzbu získanú z testov.

Volant spĺňa potrebu tesného, kompaktného a ergonomického balíka s ôsmimi kľúčovými tlačidlami, umiestnenými optimálne pre ľahkú dostupnosť počas jazdy vo vysokých rýchlostiach. Sám o sebe pôsobí ako kreatívne umelecké dielo, dá ľahko odopnúť, vybrať z kokpitu

Vodič má k dispozícii dve rozhrania displeja Bolide. Prvý režim obsahuje komplexné a sofistikované údaje, ktoré pôvodne požadovali testovací jazdci Bugatti – v podstate základné hodnoty motoristického športu, ktoré pilot potrebuje sledovať pri vysokovýkonnej jazde na trati. Druhý režim sprístupňuje zákazníkovi prehľad kľúčových informácií. Tento režim poskytuje zákazníkom príležitosť nadobudnúť pocit dôvernosti, keď ovládajú Bolide, pričom preberajú väčšie množstvo dátových vstupov, vplyv g-síl a intenzívne prevládajúce emócie, ktoré zážitok Bolide poskytuje.

Sedadlá Bolide sú prepracované v ,,X-theme”. Pri otvorených dverách – počas vystupovania sa sedadlo automaticky upraví, pre zvýšenie komfortu.

Zdroj: Bugatti

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie