ZAUJÍMAVOSTI

Volkswagen dostalvýnimočnú úlohu

Nemecká automobilka Volkswagen sa zhostila významnej úlohy a to nielen z pohľadu propagácie elektromobility a ochrany životného prostredia. Napomáha plniť plán Vatikánu spojený s motorizmom – urobiť flotilu využívaných áut klimaticky neutrálnou (do roku 2030). Začiatkom budúceho roka VW dodá Vatikánu takmer 40 vozidiel.

Začiatkom roka 2024 pribudnú do autoparku vatikánskych predstaviteľov a personálu takmer štyri desiatky elektrických vozidiel z modelov ID.3, ID.4 a ID.5. Ako prvé boli symbolicky odovzdané dva modely ID.3 Pro Performance. 

Volkswagen je vybraným partnerom tohto projektu a prostredníctvom Volkswagen Financial Services bude zásobovať vozový park Vatikánu až do úplného nahradenia celej flotily do roku 2030. Vatikánsky mestský štát je pevne odhodlaný implementovať inovatívne a udržateľné riešenia, ktoré umožňujú konkrétne znížiť negatívny vplyv ľudskej činnosti na životné prostredie s cieľom chrániť planétu. Mobilita je jadrom špecifického programu s názvom „Ekologická konverzia 2030“, ktorého cieľom je znížiť CO2 stopu vozového parku štátu. 

„Elektrifikácia vozových parkov je na celom svete čoraz dôležitejšia. Skutočnosť, že zamestnanci Vatikánu budú medzi našimi vodičmi ID. je pre našu značku veľkou poctou a podčiarkuje atraktívnosť nášich plne elektrických ID. modelov,“ povedala Imelda Labbé počas odovzdávania vozidla vo Vatikáne.

Trhový podiel elektrických vozidiel poháňaných batériami podľa Európskeho združenia výrobcov automobilov (ACEA) v roku 2022 dosiahol rekordných 12,1 %. Nakoľko predstavuje doprava iba jednu štvrtinu produkcie emisií skleníkových plynov v Európe, ide stále o nízke číslo z pohľadu dosiahnutia cieľov EÚ v oblasti uhlíkovej neutrality.

Elektrické vozidlá zohrávajú vedúcu úlohu vo všetkých plánoch EÚ na znižovanie emisií znečisťujúcich ovzdušie z cestnej dopravy. Do skupiny patria osobné, dodávkové aj nákladné autá, ktoré sú poháňané elektrinou a energiu čerpajú z akumulátorov alebo externého zdroja.  

Zdroj: Volkswagen

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie