ZAUJÍMAVOSTI

Najdrahšie vydraženéFerrari

Pôvodný odhad ceny Ferrari 250 GTO bol na úrovni 60 miliónov dolárov. Táto suma počas aukcie dosiahnutá nebola, napriek tomu však ide o rekord – teda najdrahšie vydražené vozidlo Ferrari v histórii. Z tej ceny sa vám zatočí hlava.

Ferrari Tipo 1962 patrí k ikonám, ktoré reprezentovali pretekársky tím. V roku 1962 sa dokonca umiestnilo na prvom mieste vo svojej triede počas 1000 kilometrového preteku na Nürburgringu. Pôvodne malo 4,0-litrový motor V12. Pre problém s prehrievaním počas pretekov Le Mans ho továreň vymenila za štandardný 3,0-litrový motor. 

Vozidlo vystavené na aukcii sa v posledných rokoch využívalo na historické preteky. V roku 2011 získalo víťazstvo v Best of Show na Amelia Island Concours d’Elegance.  Všetky významné preteky a úspechy sú zdokumentované a nový majiteľ dostavá tieto dokumenty k vozidlu, čím sa zvyšuje jeho hodnota. 

Najvyššia predložená ponuka bola počas akcie známeho aukčného domu Sotheby’s 47 miliónov dolárov. Po pripočítaní všetkých poplatkov sa konečná cena vyšplhala na rekordných 51,7 milióna dolárov. (48,21 mil. eur – aktuálne k 15.11.2023). Túto cenu zatiaľ v aukciách nedosiahlo žiadne iné auto talianskej značky Ferrari. 

Vôbec najdrahším doteraz vydraženým autom bol Mercedes 300 SLR Uhlenhaut Coupe. V roku 2022 si našiel nového majiteľa, ktorý za svoje nové auto zložil rekordných 143 miliónov dolárov.

Zdroj: RM Sotheby’s

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie