ZAUJÍMAVOSTI

Údaje Bentley hovoria:Ľudia chcú personalizáciu 

Spoločnosť Bentley Motors dnes odhalila svoju finančnú výkonnosť za rok 2023, ktorá bola výrazne ovplyvnená rekordným záujmom o luxusnú personalizáciu.

13 560 mimoriadnych áut dodaných v roku 2023 s celkovým obratom 2,938 miliardy eur a prevádzkový zisk dosahuje 589 miliónov eur. To sú základné ukazovatele finančnej kondície tejto luxusnej automobilky za minulý kalendárny rok. Zaujímavosťou je, že až tri štvrtiny zákazníkov preskúmali 46 miliárd rôznych konfigurácií dostupných z divízie Mulliner, čo predstavuje 43-percentný nárast oproti roku 2022.

Trend nákupu SUV pokračoval, pretože Bentayga zostala modelom číslo jedna z dielne Bentley, pričom predstavovala 44 percent celkového objemu predaja. Okrem toho pokračovala konzistentná príťažlivosť pre Continental GT a GT Convertible, ktoré predstavujú takmer tretinu predaja, 31 percent, pričom Flying Spur, luxusný štvordverový grand tourer, dosiahol 25 percent celkového objemu predaja.

Napriek náročným podmienkam v kľúčových regiónoch sveta si Amerika udržala pozíciu najsilnejšieho trhu. Je zaujímavé, že domáci trh Bentley v Spojenom kráľovstve je v súčasnosti najsilnejším regiónom pre hybridné modely.

Najnovšia finančná výkonnosť spoločnosti Bentley podporuje vedúcu stratégiu spoločnosti Beyond100 a pretože smeruje k samofinancovaniu transformácie celého jej produktového radu na elektrický a k tomu, aby sa do roku 2030 stala uhlíkovo neutrálnou.

„Vzhľadom na neisté trhové podmienky, ktoré budú pokračovať aj počas budúceho roka, prispôsobíme náš obchodný model, aby sme zaistili, že zostaneme vo vyváženej pozícii, pripravení prispôsobiť sa nárastu alebo poklesu dopytu. Naše zameranie na hodnotu v porovnaní s objemom sa ešte viac posilní a tešíme sa na naše hlavné podujatia predstavenia produktov v druhej polovici roku 2024,“ uviedol Adrian Hallmark, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Bentley Motors.

Zdroj: Bentley Motors

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie