ZAUJÍMAVOSTI

BMW Group rozširuje výrobupre model X2

Riaditeľ závodu BMW Group v Hornom Falcku Armin Ebner je pre rok 2024 mimoriadne optimistický. V novembri sa v Regensburgu začala vyrába druhá generácia BMW X2. Globálne uvedenie vozidla vyrobeného výhradne v tomto závode sa uskutočnilo 2. marca.

Ebner predpokladá v roku 2024 ďalší nárast počtu vozidiel vyrobených v Regensburgu. Závod bude schopný vyrobiť viac ako 300 000 kusov ročne, ak to odôvodní dopyt na trhu. Očakáva sa, že najmä výroba elektrických modelov výrazne vzrastie: V roku 2024 by minimálne každé tretie BMW opúšťajúce bavorské závody BMW Group malo byť elektromobilom – a to isté platí pre Regensburg.

„Odkedy sme na jeseň minulého roka pridali nočnú zmenu, naša denná produkcia sa už zvýšila o približne 300 vozidiel na súčasných 1 300. Naša celková ročná produkcia za rok 2023 bola 238 301 vozidiel. To znamená, že v minulom roku takmer každé desiate BMW vyrobené na celom svete pochádzalo z Regensburgu. To potvrdzuje silnú zákaznícku príťažlivosť modelov kompaktnej triedy vyrobených v Regensburgu, BMW X1 a BMW X2,“ zdôrazňuje Ebner. 

Pre plne elektrické BMW iX2 je Európa je pre BMW obzvlášť dôležitým predajným trhom. Napríklad na nemeckom domácom trhu bolo BMW iX1 deviatym najobľúbenejším elektromobilom s 14 694 registráciami nových vozidiel v roku 2023 (údaje Federálneho úradu pre motorovú dopravu KBA).

Vysokonapäťové batérie pre elektromobily sa vyrábajú v závode Leibnizstraße, v bezprostrednej blízkosti závodu na výrobu vozidiel. 

Zdroj: BMW Group

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie