ZAUJÍMAVOSTI

Twisted pracuje naúprave Suzuki Jimny

Britskí špecialisti na úpravu offroadov zo spoločnosti Twisted Automotive, ktorá sa venuje prevažne zdokonaľovaniu a predaju ikonických Land Roverov, avizujú vylepšené Suzuki Jimny.

Pri prechode skutočne náročným terénom, pri brodení, zdolávaní bahna a pri ďalších off-roadových zábavách obstoja iba skutočné offroady a Suzuki Jimny medzi ne vždy patrilo. Malé, šikovné auto s jedinečnými schopnosťami priechodnosti terénu. Zrejme aj preto padlo do oka partii z anglického Yorkshire, ktorá si už 21 rokov plní sny o zdokonaľovaní najlepších offroadov, ktoré následne predáva do celého sveta. 

Ako bude vyzerať upravené Jimny zatiaľ nie je známe. Spoločnosť avizuje, že bude upravovať aj vozidlá, ktoré už majú svojich majiteľov. Očakáva sa, že vylepšenia sa dočkajú kolesá, pneumatiky aj odpruženie. Jimny zrejme dostane aj lepšiu hudbu a informačno-zábavný systém. 

Moje prvé 4×4 (vo veku 12 rokov) bol predchodca Jimnyho, Suzuki SJ. Zbožňoval som to. Nový Jimny je pútavý a roztomilý. Je to takmer miniatúrny Defender s podobnou architektúrou, hnacou sústavou a analógovým dojmom,“ vysvetlil Charles Fawcett, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Twisted 

Očakáva sa teda, že úprava sa bude niesť v retro štýle. 

Zdroj: Twisted

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie