Novinky a reportáže

Suzuki Jimny v edíciiHeritage navodzuje pocit nostalgie

Suzuki Jimny je jedno z tých áut, ktoré nemožno nemilovať. Patrí k autám, ktoré sa odlišujú od mainstreamu. Ostávajú maximálne funkčné, vzhľadom vždy trocha jedinečné a cenovo priateľské. Kult malého terénneho auta od Suzuki si žije svojim životom už desaťročia. A nová limitovaná edícia Suzuki Jimny Heritage má byť oslavou histórie 4×4 zo 70., 80. a 90. rokov, kedy bola sloboda na prvom mieste a cenovo dostupné – terénne auto bolo ideálnym prostriedkom tohto životného štýlu.

Automobilka označuje edíciu HERITAGE (pozn. v preklade dedičstvo) za stroj času. Osloviť má práve vekovo vyspelejšiu fanúšikovskú základňu. Okrem impozantných jazdných vlastností, technológie ALLGRIP PRO 4WD s redukčnou prevodovkou, všetkých zábavno-informačných a bezpečnostných prvkov či technológií, na ktoré sme zvyknutí, prichádza Suzuki Jimny Heritage Special Edition aj s originálnym retro dizajnom extriéru.  

Auto bude na výber v štyroch farbách: Black Pearl, Jungle Green, White alebo Medium Grey. Súčasťou oslavného dizajnu sú červené a oranžové nálepky karosérie s retro príchuťou. Všetky autá dostanú 15-palcové zliatinové kolesá a výhradne päťstupňovú manuálnu prevodovku. 

Suzuki Jimny Heritage je postavené na výbave GLX, v ktorej nechýbajú automatické LED svetlomety, predné hmlovky, cúvacia kamera, ani autonómne núdzové brzdenie. Vodič uvíta  kožený volant, sedempalcový infotainment s Android Auto a Apple Carplay, satelitnú navigáciu a samozrejme klimatizáciu.

Jedinou chybičkou tejto oslavy úspechu minulosti malého offroadu vidíme v tom, že Suzuki Heritage Secial Edition je určená pre trh v Austrálii. Cena v základnej, bielej farbe začína na 33 490 austrálskych dolároch. V prepočte cca. 21 300 eur. Za inú ako bielu farbu si zákazníci priplatia ďalších 450 eur. S objednávkami sa však musia poponáhľať, vyrobený bude iba limitovaný počet 300 kusov. Nechajme sa prekvapiť, možno Suzuki príde s niečím zaujímavým aj pre fanúšikov z Európy.

Vedeli ste že? 

Suzuki Samurai v roku 2007 prekonalo svetový rekord v najvyššej nadmorskej výške dosiahnutej motorovým vozidlom. Profesionálna dvojčlenná posádka so svojím upraveným offroadom vyšla po sopke Ojos del Salado v Čile, až do výšky 6 688 metrov.

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie