ZAUJÍMAVOSTI

Dve obľúbené značky saspojili pre dobrú vec

Nadácia Audi Environmental Foundation a nadácia Ferry Porsche Foundation presadzujú globálny záväzok k lepšiemu nakladaniu s odpadom. Spoločnými silami aktuálne prispievajú k čisteniu vôd v Thajsku.

Pozornosť sa sústreďuje na hlavné mesto Bangkok, kde sa každý rok vyplaví do mora takmer 385 ton plastov. Projekt, ktorý odštartoval minulý mesiac (apríl 2023) bude využívať loď s podporou AI, ktorá dokáže odhaliť a analyzovať odpad. Loď bude zbierať odpad z riek a kanálov v thajskom hlavnom meste. Zozbieraný materiál sa následne recykluje prostredníctvom procesov šetrných k životnému prostrediu.

Nadácia Audi Environmental Foundation a nadácia Ferry Porsche Foundation pokrývajú počiatočné náklady projektu a podporujú výstavbu profesionálnych zariadení na likvidáciu odpadu v oblasti. Na operácii bude pracovať aj novovytvorený lokálny projektový tím, čím vzniknú aj miestne pracovné miesta.

Clemens Feigl, generálny riaditeľ spoločnosti everwave, ktorá vedie tento projekt povedal: 

„Na vytvorenie trvalých riešení sú potrebné dlhodobé projekty čistenia, ktoré podporia aj budovanie infraštruktúry na likvidáciu odpadu. Počiatočné financovanie Thajska je míľnikom pre ekologickú pridanú hodnotu.“ 

Spoločnosť everwave už realizovala podobné aktivity aj v Srbsku, Rumunsku a Kambodži. Dnes už everwave vyzbieralo z riek viac ako 750 ton odpadu.

V minulom roku Audi Environmental Foundation, nemecký výrobca kozmetiky BABOR BEAUTY GROUP, Ferry Porsche Foundation a everwave spoločne odstránili viac ako 69 ton plastov z rieky Alt v Rumunsku. Použili loď na zber odpadu. Je to súčasť poslania spoločností, pomáhať chrániť životné prostredie a zabezpečiť budúcnosť, v ktorej sa dá žiť, za podpory technologických inovácií.

Zdroj: Audi Media Center

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie