NOVINKA

Toyota C-HR vnovom šate

Nová Toyota C-HR bola navrhnutá v Európe a na starom kontinente bude prebiehať aj jej výroba. Nadväzuje na úspech pôvodného modelu, prichádza však s radikálnym dizajnom exteriéru.

Práve úspech prvého modelu C-HR podľa automobilky pomohol zmeniť spôsob, akým verejnosť vníma spoločnosť Toyota v Európe, a dodal značke silný emocionálny rozmer.  

Úplne nová Toyota C-HR novej generácie prichádza s avantgardným dizajnom a pokročilými technológiami. Cieľom je, aby toto auto na ceste vyniklo, nie zaniklo. 

Dynamický vzhľad je posilnený krátkymi prevismi a veľkými kolesami s priemerom 20 palcov. K dispozícii bude aj nový štýl dizajnu dvojfarebného lakovania. Kontrastná čierna sa posunie od strechy až po zadný nárazník. Dizajnéri a konštruktéri Toyota sa zvlášť venovali dizajnu a aerodynamike s cieľom dosiahnúť optimálne prúdenie vzduchu nad vozidlom a okolo neho. Tomu mali pomôcť doladené tvary predného nárazníka a zadného strešného spojlera. 

Nový model Toyota C-HR je vôbec prvý model značky Toyota, ktorý dostal do výbavy systém ambientného osvetlenia. Ten prichádza hneď s extra bohatou ponukou farieb – na výber ich je až 64.

Toyota C-HR príde na trh s výberom štyroch elektrifikovaných pohonných jednotiek. Táto zostava demonštruje cestu značky Toyota k uhlíkovej neutralite. Toyota je presvedčená, že je potrebné ponúknuť rozmanité možnosti, aby mali zákazníci prístup k cenovo dostupným a praktickým vozidlám, ktoré už dnes zrýchlia tempo znižovania emisií CO2 a pomôžu zabezpečiť úspešný prechod na mobilitu s nulovými emisiami.

Ponuka zahŕňa 1,8- a 2,0-litrové hybridné elektrické (HEV) verzie s názvom Hybrid 140 a Hybrid 200 a 2,0-litrový plug-in hybridný elektrický (PHEV) model s názvom Plug-in Hybrid 220. Model Hybrid 200 bude navyše k dispozícii aj s možnosťou inteligentného pohonu všetkých kolies (AWD-i).

Zdroj: TOYOTA

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie