NOVINKA

Limuzína DS 9prichádza s novými výbavami

Rad DS 9 je plne elektrifikovaný s dvomi plug-in hybridnými pohonmi E-TENSE 250 alebo E-TENSE 4×4 360. Do výbavy dostal nový multimediálny systém IRIS. Ponuka sa rozšírila aj o nové úrovne výbavy.

Manažérska limuzína DS 9 je na trhu od roku 2021, ako alternatíva k Audi A6, BMW radu 5, Mercedes-Benz triedy E. Tento rok sa ponuka DS 9 dopĺňa o dve nové konfigurácie výbav, predstavuje sa Opéra a Esprit de Voyage. DS IRIS SYSTEM umožňuje majiteľovi plnú konfiguráciu multimediálneho rozhrania, vrátane rozpoznávania hlasu. 

Nový model DS 9 dostal 12″ dotykovú obrazovku s vysokým rozlíšením, na ktorej sa zobrazujú miniatúry aplikácií, navigácia, klimatizácia, všetky údaje o ceste, podobne ako sme zvyknutí u nových prémiových áut. Navigácia aktívne monitoruje dopravné podmienky, vypočítava najlepšie trasy v reálnom čase a radí vodičovi. Upozorňuje ho tiež na zóny s rýchlostných kontrolami (v závislosti od legislatívy krajiny). Pri parkovaní na verejnosti vám DS IRIS SYSTÉM napovie, v ktorej uličke by mohlo byť voľné miesto. 

Nová špecifikácia OPÉRA

Opéra má ponúkať vrchol elegancie a technológie, nechýba balík Extended Safety Pack s poloautonómnym riadením úrovne 2 DS DRIVE ASSIST, DS DRIVER ATTENTION MONITORING a DS NIGHT VISION. Na pasažierov čakajú v novom DS 9 vyhrievané  a chladené sedadlá s funkciou masáže. 

Interiér OPÉRA je ponúkaný s koženým čalúnením Nappa v troch odlišných farbách: OPÉRA RUBY RED, OPÉRA BASALT BLACK a nová OPÉRA PEARL GREY. Na prednej strane hlavovej opierke pribudlo vyrazené logo DS. Interiéry RUBY RED a ART BASALT BLACK majú tiež exkluzívne čalúnenie Art Leather.

Kolekcia ESPRIT DE VOYAGE

Rovnako, ako v prípade špičkových módnych domov a v súlade s francúzskym umením, aj DS Automobiles prináša zdokonalenie charakterizované exkluzívnym interiérom so svetlou kožou.

Svetlé a jasné farby interiéru ladia so sedadlami, ktoré dostali kožené čalúnenia Nappa v perleťovo sivom odtieni. Rovnako ako stredová konzola, palubná doska a obloženie panelov dverí.

Kvalitné materiály sprevádzajú ďalšie prvky kokpitu, volant a vrchná časť palubnej dosky sú v čadičovo čiernej farbe. 

ESPRIT DE VOYAGE je dostupný v štyroch farbách: Crystal Pearl, Midnight Blue, Platinum Grey a Perla Nera Black.

Verzia E-TENSE 250 je obutá na nových 19″ kolesách CHAMBORD s matným lemom Anthra Grey. Model s pohonom E-TENSE 4×4 360 si zachoval 20″ kolesá MUNICH, obuté do pneumatík Michelin Pilot Sport 4S.

Dve verzie plugin hybrid 

Na vrchole je DS 9 M.Y. 23 E-TENSE 4×4 360 so 4-valcovým motorom, s výkonom 200 koní. A k tomu dva elektromotory, jeden s výkonom 110 koní (integrovaný do prevodovky vpredu) a druhý s výkonom 113 koní (spojený so zadnou nápravou). Výbavu dopĺňa batéria s kapacitou 15,6 kWh.

Najvyššia rýchlosť DS 9 M.Y. 23 E-TENSE 4×4 360 je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Do rýchlosti 140 km/h zvláda ísť len na elektrický pohon. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h absolvuje za 5,6 sekundy. 

V režime s nulovými emisiami prejde DS 9 M.Y. 23 E-TENSE 4×4 360 až 65 kilometrov v mestskom cykle WLTP alebo 62 kilometrov v kombinovanom cykle WLTP.

DS 9 E-TENSE 250 je vybavený 4-valcovým motorom PureTech s výkonom 200 koní a elektromotorom s výkonom 80 kW (110 koní). Batéria s kapacitou 15,6 kWh dokáže prejsť až 85 kilometrov v mestskom cykle WLTP alebo až 75 kilometrov v kombinovanom cykle WLTP. Palubná nabíjačka s výkonom 7,4 kW umožňuje nabitie z 0 na 100 % za 2h23.

Zdroj: Stellantis

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie