ZAUJÍMAVOSTI

Školenie, ktoré by chcelabsolvovať asi každý

BMW už viac ako štyri desaťročia stanovuje štandardy vo vývoji a výrobe vozidiel so špeciálnou ochranou a najvyššími bezpečnostnými štandardmi. Pozrite si zábery zo špeciálneho školenia pre vodičov týchto limuzín.

Aktuálne portfólio vozidiel BMW so špeciálnou ochranou zahŕňa plne elektrické BMW i7 Protection, BMW radu 7 Protection a BMW X5 Protection VR6. Profesionálni vodiči si vyskúšajú realistické scenáre školenia s nárazovými manévrami a pyrotechnikou.

Kurzy BMW Security Vehicle Training sú určené pre profesionálnych vodičov, ktorí sa chcú zdokonaliť v ovládaní vozidiel špeciálnej ochrany, aby boli optimálne pripravení na extrémne situácie. Slúži k tomu školiace stredisko v Groß Dölln neďaleko Berlína, ako jedno z najznámejších európskych testovacích a kontrolných centier pre bezpečnosť vozidiel, poskytuje ideálne prostredie. Bývalé vojenské letisko, kde úrady trénujú aj svoje pohotovostné služby, bolo v roku 2002 prerobené na najmodernejšie riadiace centrum a teraz je ideálnym miestom pre výučbu teórie a tréningy vodičských zručností. 

Inštruktori BMW učia základy fyziky a techniky jazdy, ako aj taktické znalosti, ktoré pomôžu vodičom správať sa bezpečne a sebaisto aj v extrémnych situáciách. Pod vedením inštruktorov sa učia testovať a zdokonaľovať svoje vodičské schopnosti v realistických cvičných scenároch aj v náročných podmienkach – napríklad v únikových situáciách. S maximálne ôsmimi účastníkmi na skupinu a dvoma pasažiermi na vozidlo je zaručený intenzívny a personalizovaný vzdelávací zážitok.

Vozidlá špeciálnej ochrany majú vďaka svojmu pancierovaniu a s tým spojenej dodatočnej hmotnosti špecifické jazdné správanie, ktoré je potrebné zohľadniť pri manipulácii s nimi. Prvý deň výcviku zahŕňa rôzne jazdné prvky vrátane núdzového brzdenia a vyhýbacích manévrov, ako aj cvičenia v tme. Nočný tréningový program zahŕňa brzdenie a vyhýbacie manévre na slalomovej trati, pričom sa striedajú diaľkové svetlá, stretávacie svetlá a parkovacie svetlá. Pre simuláciu schopnosti orientácie sú účastníci konfrontovaní aj s výbuchmi pyrotechniky na neprehľadnej lesnej ceste.

Okrem ovládania vo vysokej rýchlosti je v učebných osnovách aj scenár skutočnej hrozby so simulovaným útokom vozidla. 

Druhý Level BMW Security Vehicle Training prehlbuje zručnosti získané v základnom kurze. Trojdňový pokročilý kurz zahŕňa aj extrémne situácie, ako sú únikové manévre pod paľbou a nácvik jazdy pri kontakte s iným vozidlom.

zdroj: BMW

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie