ZAUJÍMAVOSTI

Porsche mánového partnera 

Porsche AG a Applied Intuition, dodávateľ softvéru pre vozidlá so sídlom v Silicon Valley, oznámili nové partnerstvo a spoločný vývoj.

Spoločným cieľom je vývoj v rôznych oblastiach automobilového softvéru pri zachovaní vlastníctva softvéru a znížení závislosti od dodávateľov čiernej skrinky. To znižuje zložitosť a zvyšuje rýchlosť implementácie. Partnerstvo pomáha Porsche využívať odborné znalosti na vývoj, nasadzovanie a aktualizáciu softvéru vozidla s cieľom poskytnúť zákazníkom jedinečné skúsenosti.

„Applied Intuition je pre nás dôležitým softvérovým partnerom a pomôže nám lepšie pochopiť softvér v každej časti vozidla. Táto dodatočná spolupráca posilní softvérové know-how Porsche, doplní a podporí aktivity v rámci koncernu Volkswagen,“ povedal Michael Steiner, člen výkonnej rady pre výskum a vývoj Porsche AG. 

Dodáva, že v najnovšej generácii vozidiel je softvér čoraz dôležitejší. Je nevyhnutné pravidelne integrovať a aktualizovať softvérové komponenty zakúpené od rôznych predajcov.

„Vývoj softvéru a AI sa veľmi líši od tradičného vývoja automobilového priemyslu riadeného hardvérom,“ povedal Qasar Younis, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Applied Intuition. „Integrácia a aktualizácia rôznych softvérov a komponentov AI môže byť obzvlášť náročná, a preto prichádza naša odbornosť ako softvérovej spoločnosti, ktorá je prvou softvérovou spoločnosťou AI.“

Applied Intuition urýchľuje zavádzanie bezpečných a inteligentných zariadení a softvéru na celom svete. 

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie