ZAUJÍMAVOSTI

Dacia sa od roku2025 zúčastní RALLY DAKAR

V roku 2025 sa Dacia zapojí do rally pretekov, ktoré vrcholia Rally Dakar a to ako výrobca v kategórii T1+.

Od budúceho roka, teda už počas testovacích fáz, budú deväťnásobný francúzsky majster sveta v rely Sébastien Loeb a španielska pretekárka v rely Cristina Gutiérrez Herrero oficiálne pretekať za Daciu.

„Dacia a Dakar sú perfektná zhoda! Nie je to len test skutočnej robustnosti Dacie, ale aj dôkaz nášho záväzku k nízkouhlíkovej mobilite. Sme veľmi nadšení, že sa môžeme zúčastniť Dakaru s technológiou syntetického paliva. Dacia, spolu s najlepším tímom a jazdcami v hre, sú vážnymi kandidátmi na rely,” povedal Denis LE VOT, generálny riaditeľ DACIA.

Rely Dakar bude pre Daciu novým testovacím terénom a laboratóriom nápadov. Ešte predtým budú jej prototypy testované na Rallye du Maroc.

Španielska pretekárka Cristina Gutierrez Herrero sa stala prvou Španielkou v kategórii automobilov, ktorá dokončila Rely Dakar v roku 2017. Vo veku iba 31 rokov sa v rokoch 2017 až 2023 zúčastnila už 7 rally Dakar. Cristina je tiež majsterkou v rally v teréne (kategória žien) v Španielsku od roku 2012.

Francúzsky rely jazdec Sébastien Loeb (49) vyhral v rokoch 2004 až 2012 9-krát za sebou majstrovstvá sveta v rely. Je jedným z najúspešnejších jazdcov motoristického športu a často je považovaný za najlepšieho jazdca rely všetkých čias.

Dacia verí, že úspešný príbeh týchto jazdcov bude pokračovať aj pod jej značkou.

Zdroj: DACIA

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie