NOVINKA

BMW Digital Key fungujeuž aj s Androidom

Smartfóny so systémom Android sa stávajú plnohodnotnými “kľúčami” od vozidla BMW vybaveného technológiou Digital Key Plus.

Majitelia nových vozidiel BMW, ktorí využívajú smartfóny s operačným systémom Android si museli počkať, kým automobilka sprístupnila všetky služby aj pre ich zariadenie. A ten čas práve nastal. S mobilným telefónom dokážu svoje vozidlo odomknúť, zamknúť ale aj naštarovať. A to všetko bez toho, aby museli telefón vyberať z vrecka alebo kabelky. 

Na zariadeniach Apple je digitálny kľúč dostupný od roku 2021. 

Vozidlo reaguje automaticky pri priblížení alebo vzdialení sa, rovnako ako klasický kľúč s funkcionalitou komfortného prístupu. Obdobne reaguje osvetlenie vozidla. 

Digitálny kľúč môžete nastaviť už aj na aktuálnych modeloch smartfónov Samsung Galaxy S23+ / Ultra a Google Pixel 7 Pro a na niekoľkých starších modeloch s vhodným hardvérom.

Smartfón s digitálnym kľúčom podľa automobilky úplne nahrádza kľúč od vozidla s rozšírenou funkčnosťou, ktorý využíva ultraširokopásmovú technológiu (UWB). BMW Group pri vývoji spolupracovala s kľúčovými partnermi medzi ktorými nechýbal ani Google

BMW Group si stanovila za cieľ ponúkať digitálny prístup k vozidlu pre všetkých zákazníkov – bez ohľadu na operačný systém smartfónu, ktorý používajú. Ďalšou dôležitou vývojovou etapou na ceste k tomuto cieľu má byť celý rad funkcií komfortného prístupu na zariadeniach so systémom Android.

Kompatibilita so systémom Android je aktuálne dostupná vo vozidlách s podporou Digital Key Plus vyrobených od novembra 2022. Nasledujúca aktualizácia softvéru má rozšírť túto schopnosť aj pre vozidlá vyrobené pred novembrom 2022 (s podporou Digital Key Plus).

Zdroj: BMW-GROUP

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie