ZAUJÍMAVOSTI

Škoda dodala v minulomroku 866 800 vozidiel

Najväčším trhom pre Škoda Auto zostáva Nemecko, posilnila však aj na českom a anglickom trhu. Celkovo zaznamenala česká automobilka nárast predaja o 18,5 % .

Najpredávanejším modelom zostáva Octavia, nasledovaná SUV Kamiq a Kodiaq.

Výraznú úlohu zohral model Enyaq (81 700 dodaných vozidiel), ktorý sa stal v roku 2023 najpredávanejším elektromobilom v Českej republike aj na Slovensku. V ďalších európskych krajinách, ako je Švajčiarsko, Nemecko, Fínsko, Nórsko a Holandsko, sa umiestnil v prvej päťke najpredávanejších elektromobilov. V porovnaní s rokom 2022 dosiahol modelový rad elektromobilov Enyaq nárast predaja o +52,1 %. 

Uvádzanie šiestich nových elektrických vozidiel tento rok odštartujeme modelom Elroq,” priblížil Klaus Zellmer, predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto

Európa zostáva pre českú automobilku najsilnejším trhom, mimo Európy dosiahla významný míľnik v Indii, kde za posledné dva roky prekročila hranicu 100 000 dodaných vozidiel. Okrem toho, v septembri stúpila Škoda Auto na vietnamský trh. 

Koncom roka Škoda obhájila prvenstvo v prieskume Najdôveryhodnejšia značka v kategórii Osobné automobily. V ankete zvíťazila už po siedmy raz. 

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie