ZAUJÍMAVOSTI

Kto má najväčšiusieť nabíjacích staníc?

Mercedes me Charge združuje po celom svete jeden a pol milióna nabíjacích bodov od 1300 prevádzkovateľov. Dosiahol tak najväčšiu sieť s možnosťou nabíjania elektromobilov.

Služba nemeckej automobilky poskytuje majiteľovi auta poplatky nezávislé od operátora s automatizovanými platbami a účtovaním. Mercedes tak deklaruje svoje nastavenie podporovať elektromobilitu.

Približne 600 000 nabíjacích miest sa nachádza v Európe, viac ako 800 000 v Ázii a približne 100 000 v Severnej Amerike. Nabíjacie stanice sú strategicky umiestnené na kľúčových miestach vrátane centier miest, nákupných centier, hotelov a pozdĺž diaľnic. Napríklad v Nemecku má sieť Mercedes me Charge viac ako 100 000 nabíjacích miest, ktoré integrujú viac ako 90 percent všetkých nabíjacích miest v krajine. Z celkového počtu 1,5 milióna nabíjacích bodov je 170 000 rýchlonabíjacích bodov s výkonom 150 kW alebo viac.

„V roku 2023 bolo každý mesiac integrovaných v priemere 40 000 nabíjacích miest. Našim zákazníkom tak poskytujeme komplexnú sieť s transparentnými cenami a jednoduchým prístupom. Mercedes me Charge spĺňa základné potreby zákazníkov pre verejné nabíjanie,“ uviedol Franz Reiner, generálny riaditeľ Mercedes-Benz Mobility AG

Automobilka tak posilňuje svoj záväzok k udržateľnej mobilite zameranej na zákazníka s Mercedes me Charge. 

Navigácia vozidla s funkciou Electric Intelligence vodičovi vopred vypočíta pohodlnú a časovo efektívnu trasu vrátane zastávok pri nabíjaní. Autentifikácia na nabíjacej stanici prebieha prostredníctvom multimediálneho displeja MBUX, aplikácie Mercedes me, RFID karty Mercedes me Charge alebo priamo prostredníctvom Plug & Charge u spolupracujúcich prevádzkovateľov nabíjacích staníc. Každý proces nabíjania je automaticky účtovaný cez Mercedes me Charge. Všetky účtovné transakcie sa účtujú mesačne.

Používatelia si môžu zobraziť konkrétne náklady na kilowatthodinu alebo za minútu spolu s odhadom celkových nákladov na úplné nabitie na displeji MBUX alebo v aplikácii Mercedes me pred začatím procesu nabíjania. 

Zdroj: Mercedes Benz

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie