ZAUJÍMAVOSTI

Škoda Auto Groupzvýšila prevádzkový zisk

Prevádzkový zisk celej skupiny Škoda Auto Group dosiahol 911 miliónov eur, čo predstavuje medziročný nárast o 34,8 %. Automobilka globálne dodala od januára do júna 432 200 vozidiel.

Viac ako 430 000 dodaných vozidiel predstavuje pre Škoda Auto Group nárast o 19,9 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku. Obzvlášť silný nárast značka zaznamenala pri najpredávanejšom modeli Octavia (+60,2 %) a pri plne elektrickom modeli Enyaq iV (+41,0 %). 

„V prvom polroku 2023 sme potvrdili, že Škoda Auto je na stabilnej ceste rastu, a to vďaka pevným základom nášho obchodného modelu a výbornému tímovému výkonu všetkých zamestnancov. Výsledky ukazujú, čo všetko dokážeme aj napriek náročnému trhovému prostrediu,” hovorí Klaus Zellmer, predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto.

Škoda Auto Group zaznamenala v prvých šiestich mesiacoch tohto roku výrazný nárast tržieb na 13,7 miliardy eur. V tomto období české závody opustilo 535 200 vozidiel, čo je o 79 000 viac ako za prvý polrok minulého roku.

„Čakacia doba na automobily Škoda sa výrazne skrátila a vďaka stabilnejším dodávkam komponentov sme teraz schopní rýchlejšie uspokojiť dopyt. Úspech rodiny plne elektrických vozidiel Enyaq iV nám do budúcna dáva množstvo dôvodov pre optimizmus. Chceme ponúkať cenovo dostupné elektrifikované modely, ktoré vyhovujú potrebám našich zákazníkov, a preto urýchľujeme našu elektromobilovú ofenzívu,“ uzavrel Martin Jahn, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre oblasť predaj a marketing.

Automobilka chce počas najbližších rokov predstaviť šesť nových elektromobilov z rôznych segmentov trhu. Prvým z nich bude plne elektrické kompaktné SUV Elroq, ktoré sa predstaví už na budúci rok. Škoda Auto urobila aj ďalšie významné kroky pre budúcnosť s elektrickým pohonom: v hlavnom závode v Mladej Boleslavi prekonala hranicu 500 000 vyrobených batériových systémov, ktoré sa využívajú v elektricky poháňaných automobiloch značiek Škoda, Volkswagen, Audi a Seat.

Zdroj: Škoda Auto

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie