NOVINKA

Škoda Superb –štvrtá generácia 

Nový Superb bude k dispozícii ako elegantný liftback s praktickými piatymi dverami a rovnako tak vo verzii kombi. Predné svetlomety a zadné svetlá majú pri všetkých nových verziách modelu Superb dynamickejší vzhľad. Interiér sa môže pochváliť celkom novou inteligentnou kombináciou manuálnych ovládačov a digitálneho ovládania prostredníctvom dotykovej obrazovky.

Automobilka tvrdí, že nový model je bezpečnejší a priestornejší než kedykoľvek predtým a je pripravený pokračovať v dlhoročných tradíciách modelov Superb značky Škoda.

Obľúbenosť modelu Škoda Superb totiž stúpa s každou generáciou. z prvej generácie sa v rokoch 2001 až 2008 predalo celkovo 137 000 automobilov. Druhá generácia sa vyrábala v rokoch 2008 až 2015 a ako prvá zákazníkom ponúkla verziu kombi. Celkovo bolo dodaných 618 000 vozidiel. Tretia generácia, vyrábaná od roku 2015, prekonala v celkových predajoch všetkých generácií modelu Superb hranicu jedného milióna vozidiel. Najviac vozidiel Superb smerovalo do Nemecka, a to 14 300 kusov, čo predstavuje 25 %. Okrem toho na domáci český trh, a to 6 900 vozidiel, čo predstavuje 12 %, a do Poľska, kde to bolo 5 600 vozidiel, teda 10 %. K dnešnému dňu bolo celosvetovo predaných viac ako 1 560 000 vozidiel Superb všetkých generácií. Škoda Auto predstaví štvrtú generáciu modelu Superb v novembri 2023. Vyrábať sa bude v slovenskom závode koncernu Volkswagen v Bratislave, a to aj naďalej vo verziách liftback a kombi.

Aká bude Škoda Superb štvrtej generácie?

Na výber je široká ponuka pohonných jednotiek: tri benzínové motory, dva naftové motory, vôbec prvýkrát verzia s mild-hybridnou technológiou a nová verzia s plug-in hybridným pohonom s dojazdom viac ako 100 km. Výkonové spektrum motorov siaha od 110 kW (150 k) do 195 kW (265 k), automatická prevodovka DSG je  súčasťou štandardnej výbavy.

Škoda Superb je už po desaťročia synonymom výnimočného komfortu, priestoru, najmodernejších technológií a maximálnej bezpečnosti. Pri príprave nadchádzajúcej generácia našej vlajkovej lode portfólia automobilov so spaľovacími motormi sme využili všetky naše skúsenosti, aby sme všetky tieto vlastnosti ešte vylepšili. Nová štvrtá generácia modelu Škoda Superb dokonale doplní naše portfólio, ktoré má pre každého zákazníka ten správny produkt. Zákazníci si okrem toho môžu vybrať zo širokej ponuky pohonných jednotiek – či už ide o plug-in hybridnú verziu, niektorý z našich vysoko vyspelých a úsporných spaľovacích motorov, alebo pri modeli Superb prvýkrát aj o mild-hybridnú pohonnú jednotku,“ hovorí Klaus Zellmer, predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto.

Škoda sľubuje pre svoju vlajkovú loď najmodernejšie bezpečnostné prvky a rozsiahlu ponuku asistenčných systémov. Až 28 Simply Clever prvkov uľahčuje každodenné používanie nového modelu Superb.

Niektoré z nich sú v automobiloch Škoda celkom nové: elektricky ovládaná roleta slúžiaca ako kryt batožinového priestoru vo vozidle Superb Combi, stredová lakťová opierka pre zadné sedadlá s integrovaným držiakom tabletu a dvojité odkladacie vrecko na zadnej strane predných sedadiel, kde možno uložiť dokumenty, časopisy alebo inteligentné telefóny. 

Jednou z kľúčových úprav interiéru je volič prevodovky, ktorý je po novom umiestnený na stĺpiku riadenia pod volantom. Vďaka tomu sa uvoľnilo miesto na stredovej konzole, čo vodičovi poskytne ešte väčšie pohodlie a ďalší odkladací priestor.

Zdroj: ŠKODA AUTO

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie