ZAUJÍMAVOSTI

Hyundai zaujal s konceptomN Vision 74

Pri historicky prvom vstupe značky Hyundai na prestížnu prehliadku vozidiel a konceptov Concorso d’Eleganza Villa d’Este vystavil Hyundai Motor svoj vysokovýkonný N Vision 74.

Hyundai Motor Company vystavil model N Vision 74 na svetoznámej výstave klasických automobilov a prototypov, na uznávanom Concorso d’Eleganza Villa d’Este, pri jazere Como v Taliansku. 

N Vision 74 vzdáva hold dávnemu dizajnu Hyundai, inšpirovanému konceptom Pony Coupe z roku 1974. Zároveň má naznačovať cestu pre budúcu udržateľnú vysokovýkonnú mobilitu. Plne funkčný model, ktorý bol prvýkrát odprezentovaný v roku 2022 obsahuje unikátnu elektrickú hybridnú architektúru vodíkových palivových článkov. Zvlášť dôraz kladie na udržateľný vysoký výkon.

Koncept N Vision 74 slúži ako pojazdné laboratórium. Okrem iných vlastností, vývojári skúmajú aj vysoký potenciál jedinečnej hybridnej architektúry, kde na nabitie batérie by malo stačiť iba 5 minút. Získané informácie sa využívajú pri koncepcii budúceho sériovo vyrábaného modelu, ktorý má spĺňať podmienku nulových výfukových emisií. 

Obklopený klasickými motormi z automobilovej histórie sa počas Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 v Taliansku predstavil aj Concept Touring Coupé od BMW. Má symbolizovať poctu nadčasovej fascinácii automobilom. Prečítajte si viac.

N Vision 74 sa môže pochváliť výkonom 680 koní a zrýchlením z 0 na 100 km/h za menej ako 4 sekundy. Na jedno nabitie by mal prejsť vzdialenosť 600 kilometrov.

 „Budúcnosť, ktorú sme si predstavovali, sa postupne stáva realitou. Auto sa mení z dopravného prostriedku na platformu mobility, ktorá rozširuje náš životný štýl. Hyundai bude v centre tejto transformácie dizajnu, pričom sa inšpiruje naším odkazom, aby pripravil cestu pre budúce formy mobility,“ povedal Luc Donckerwolke, prezident a hlavný kreatívny riaditeľ Hyundai Motor Group.

Zdroj: Hyundai Motor Company

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie