NOVINKA

Rolls-Royce Black BadgeWraith Black Arrow

Rolls-Royce Black Badge Wraith Black Arrow je posledné kupé V12, pretože všetky ďalšie modely budú elektrické. Do roku 2023 ich postaví iba 12 kusov a každý z nich je už predaný.

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars uzatvára produkciu jedného z najtransformatívnejších automobilov v histórii značky s motorom, na ktorý sme boli zvyknutí. Sme svedkami konca jednej éry. Posledné modely V12 majú motor s výkonom 624 koní. 

Black Badge Wraith Black Arrow má impozantnú vonkajšiu úpravu, ktorá prechádza od striebornej farby vpredu až po čiernu vzadu. Farebnú kombináciu dopĺňa výrazné žlté lemovanie. Dizajnéri pracovali s farebnými odtieňmi Celebration Silver a Black Diamond. Farby a aplikačné techniky zdokonaľovali dlhých 18 mesiacov.

Ešte viac žltej farby nachádzame v kabíne. Žltá je na sedadlách, na volante, na prístrojovej doske aj na dverách. Žlté lemovanie majú aj hodiny na prístrojovej doske. Je na nich znázornený rýchlostný rekord, ktorý v 30-tych rokoch dvadsiateho storočia dosiahol Thunderbolt na legendárnej soľnej planine Bonneville v Utahu. Ten bol svojho času vybavený dvoma motormi V12. 

Žltý detail sa nachádza aj prahoch dverí. Žltá bodka v rámci šípky, symbolizuje, že ide o jeden z dvanástich kusov Wraith Black Arrow. Pri výrobe interiéru bol na čiernych a žltých plochách použitý nový materiál s názvom Club Leather. A na strope samozrejme nemôže chýbať “hviezdne nebo” zložené z 2 117 “hviezdičiek” z optických vlákien, usporiadaných do vzoru, ktorý predstavuje nočnú oblohu nad Bonneville v roku 1938, kedy tam Thunderbolt dosiahol povestný rekord. 

„Wraith je jedným z najvýznamnejších a najvplyvnejších áut, aké sme kedy v Goodwoode vyrobili,“ povedal generálny riaditeľ Rolls-Royce Torsten Muller-Otvos. 

Pokračuje, „jeho mimoriadna sila, výkon a prítomnosť otvorili značku Rolls-Royce úplne novej skupine klientov. Vytvorila si svojich vlastných nasledovníkov v rámci súčasnej kultúry a potom ich ďalej rozšírila vo svojom alternatívnom prevedení Black Badge. Ako posledné príklady tejto dominanty motorové vozidlo pripravte sa na odchod z Goodwoodu, pripomíname si status Wraitha ako posledného sériového kupé V12, ktoré kedy vyrobíme.“

Wraith, ktorý bol uvedený na trh v roku 2013, je podľa automobilky jedným z najdôležitejších a najvplyvnejších modelov, aké boli kedy navrhnuté a vyrobené v Goodwoode. Svojim zameraním na výkon sa odlíšil od predchodcov Phantom a Ghost. Tým mal tento model zásadne zmeniť aj vnímanie značky u mladších zákazníkov. 

Zdroj: Rolls-Royce

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie