ZAUJÍMAVOSTI

Revuelto sa predstavilojaponskému trhu

S bezprecedentne novou architektúrou a inovatívnym dizajnom sa superšportový V12 plug-in hybrid Lamborghini Revuelto predstavilo v japonskej Ariake Arene.

Toto miesto slúžilo v roku 2020 ako jedno z dejísk olympijských a paralympijských hier v Tokiu a má sa stať novým športovým a kultúrnym centrom Tokia. Lamborghini je prvým výrobcom automobilov, ktorý tam organizuje svoje podujatie.

Premiéry z Automobili Lamborghini sa zúčastnili Mitja Borkert, šéf dizajnu a Matteo Ortenzi, riaditeľ produktového radu Revuelto, spolu s japonským zástupcom Davide Sfrecolom.

„Revuelto posúva emócie Lamborghini do novej dimenzie. Niet pochýb o tom, že bude definovať novú paradigmu z hľadiska výkonu, športovosti a radosti z jazdy. S novým 12-valcovým motorom a hybridnou technológiou toto nové Lamborghini prináša novú úroveň jazdných emócií.“ povedal Matteo Ortenzi, riaditeľ produktového radu Revuelto. 

Maximálne efektívna aerodynamika a nová koncepcia karbónového rámu definujú Lamborghini Revuelto s výkonom 1 015 koní. O tie sa stará úplne nový spaľovací motor spolu s tromi elektromotormi a dvojspojkovou prevodovkou (DCT), ktorá po prvýkrát “asistuje” na 12-valcovom Lamborghini. 

Rozsiahle možnosti prispôsobenia modelu Revuelto boli vystavené aj hosťom, ktorí sa mohli dotknúť rôznych materiálov. Aby si svoje nové vozidlá vybrali tie správne farby a povrchové úpravy. 

Súčasťou expozície bola aj kópia štúdia Mitja Borkert, vďaka čomu mohli hostia sledovať živé skicovanie nového auta.

„Lamborghini Revuelto predstavuje úplne nový štýl, pričom je stále verný dizajnovej DNA. Zabezpečili sme, že dizajn je na prvý pohľad rozpoznateľný ako model novej generácie V12, ktorý dodnes priťahuje fanúšikov. Revuelto nesie líniu legendárneho Lamborghini V12 a zároveň predstavuje novú éru dizajnu, otvára dvere budúcnosti Lamborghini. povedal Mitja Borkert, šéf dizajnu Lamborghini.

Zdroj: Lamborghini 

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie