NOVINKA

Renault Rafale, novávlajková loď 

Nový kupé crossover sa bude vyrábať výhradne v španielskej Palencii. Nový model má byť podľa tlačovej správy presne to auto, ktoré si kúpite, keď očakávate radosť z jazdy.

Renault v nedeľu predstavil svoj nový model Rafale. Vozidlo dostalo rovnaké meno ako francúzska stíhačka. Rafale je francúzske slovo, ktoré evokuje vietor a je tiež leteckým odkazom. Letectvo zohralo dôležitú úlohu v histórii Renaultu. Caudron-Renault Rafale, ktorý v roku 1934 letel rekordnou rýchlosťou 445 km/h, je len jedným z príkladov.

Renault Rafale je prvým sériovým vozidlom navrhnutým podľa nového vizuálneho jazyka, ktorý priniesol Gilles Vidal ako vedúci dizajnu Renault. Je vybavený najmodernejšou konektivitou a plne hybridným pohonom E-Tech s výkonom 200 k.

Úplne nový plne hybridný E-Tech Renault Rafale s výkonom 200 k sa na trhy dostane na jar 2024.

,,Úplne nový Rafale je výraznou ilustráciou nového dizajnového jazyka značky Renault. Je v súlade s jeho DNA prostredníctvom veľkorysých kriviek, spracovaných s veľkou presnosťou, v kombinácii s líniami napätia a technickými detailmi, ktoré dodávajú celku charakter a sofistikovanosť. Vďaka svojmu bezprecedentnému štýlu, kvalitnému remeselnému spracovaniu a proporciám úplne nový Renault Rafale presadzuje svoju silu a osobnosť na ceste,” povedal Gilles Vidal, viceprezident dizajnu Renault.

Zdroj: RENAULT 

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie