NOVINKA

Tretia generácia VW Tiguan– tu sú detaily

V rámci záverečných testovacích jázd značka Volkswagen oznamuje prvé detaily svojho aktuálne najpredávanejšieho modelu – Volkswagen Tiguan. Od predstavenia prvej generácie modelu Tiguan, čo bolo na jeseň 2007, si toto SUV kúpilo viac ako 7,4 milióna ľudí. 

Nový Tiguanu bude k dispozícii s novo vyvinutým systémom aktívneho odpruženia a svetlometmi HD Matrix. S plug-in hybridným pohonom dosiahne nový Tiguan v budúcnosti elektrický dojazd až 100 kilometrov. Svetová premiéra bude na jeseň a nový Tiguan bude uvedený na trh v roku 2024.

„Tiguan má novú generáciu plug-in hybridných pohonov s elektrickým dojazdom až 100 kilometrov, pravdepodobne najlepšie aktívne riadenie podvozku vo svojom segmente, špičková kvalita interiéru a rovnako nový a intuitívny informačno-zábavný systém prinášajú to, čo vodiči od Volkswagenu očakávajú,“ uviedol Kai Grünitz, člen predstavenstva značky zodpovedný za technický vývoj.

Interiér Tiguanu bol prepracovaný, aby zohľadnil špecifické požiadavky zákazníkov na intuitívne ovládanie. Dostal kokpitom a novým informačno-zábavným systémom. Obrazovka s uhlopriečkou až 38 centimetrov (15 palcov) prehľadne zobrazuje dôležité funkcie, ako je navigácia, hudba a ovládanie klimatizácie, a dá sa prispôsobiť pomocou rýchleho prístupu. Na stredovej konzole sa nachádza aj ovládač Driving Experience Control. Otočným ovládačom s vlastnou miniobrazovkou možno ovládať režim jazdy, hlasitosť rádia alebo farby okolitého osvetlenia. Stredové konzoly ponúkajú viac úložného priestoru.

V budúcnosti bude Tiguan ponúkaný výhradne s automatizovanou prevodovkou (DSG). 

Vďaka Vehicle Dynamics Manager, ktorý vykonáva brzdné zásahy špecifické pre kolesá a selektívne úpravy tvrdosti tlmiča kolies, budú jazdné vlastnosti Tiguanu neutrálnejšie, stabilnejšie, agilnejšie a presnejšie. 

Vďaka MQB evo sú pre Tiguan možné rôzne typy pohonu. V ponuke bude s turbodieselovými motormi (TDI), preplňovanými benzínovými motormi (TSI), mild hybridnými preplňovanými benzínovými motormi (eTSI) a plug-in hybridnými systémami (eHybrid). 

Tiguan bude voliteľne dostupný s prednými sedadlami ergoActive a zväčšil sa aj batožinový priestor. Nový Tiguan narastie do dĺžky približne o tri centimetre. Výška, šírka a rázvor ostávajú takmer totožné s predchodcom. Kapacita batožinového priestoru novej generácie ukazuje, aké dobré je využitie priestoru: hoci je SUV len o niečo dlhšie, jeho kapacita batožinového priestoru narástla o 33 litrov na 648 litrov (pri naložení do výšky operadiel zadných sedadiel ).

Zdroj: Volkswagen

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie