NOVINKA

Nový Hyundai KONA máceny pre slovenský trh

Úplne nová KONA v porovnaní s prvou generáciou výrazne narástla. Je o 14,5 cm dlhšia, o 2,5 cm širšia a o 2 cm vyššia. Tu sú ceny novej generácie úspešného SUV modelu KONA s benzínovým a hybridným pohonom.

Dnes, 15. júna 2023 zverejnil slovenský importér značky Hyundai cenník novej generácie SUV modelu KONA.

Cena auta s benzínovým motorom 1,0 T-GDi (88,3 kW/120 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou začína na sume 22 590 €. 

Pokiaľ chcete serióznejší výkon, oceníte motor 1,6 T-GDi (145,6 kW/198 k), ktorý je k dispozícii aj s pohonom 4×4 od 31 290 €. Cena hybridnej KONY začína na 30 690 €. Vrchol ponuky predstavuje športovo ladená KONA v bohatej výbave N Line+, ktorá stojí od 33 390 €.  

Nová KONA zaujme svetlometmi Seamless Horizon Lamp v prednej aj zadnej časti. Ide o prvé vozidlo Hyundai vybavené systémom Connected Car Navigation Cockpit s možnosťou aktualizácie softvéru Over The Air (OTA) pre všetky systémy vo vozidle. Ďalšou novinkou, ktorú KONA prináša, je odomykanie auta digitálnym kľúčom – priložením smartfónu ku kľučke dverí vodiča alebo spolujazdca.

Nová KONA ponúka väčší batožinový priestor, celkom o 92 litrov. 

Nový Hyundai KONA je v ponuke s tromi štandardnými stupňami výbavy Comfort, Family a Style a v najvyššej výbave N Line+, ktorá vychádza zo Style a po prvý raz je k dispozícii aj v hybridnej a v budúcnosti aj v plne elektrickej verzii modelu.

Už základná výbava Comfort obsahuje predné LED reflektorové svetlomety, LED denné svietenie vpredu a LED zadné a obrysové svetlá. Z pohľadu bezpečnosti tu nájdeme napríklad asistent na rozjazd do kopca a zjazd z kopca, systém na udržiavanie vozidla v strede jazdného pruhu, automatické núdzové brzdenie s detekciou vozidiel, chodcov a mnoho ďalších užitočných prvkov. 

Zdroj: HYUNDAI Slovensko

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie