NOVINKA

Prvé fotografie konceptuMG Cyberster

Koncom apríla bude nové dvojmiestne vozidlo od MG predstavené na autosalóne v Šanghaji. Elektrická pohonná jednotka sľubuje dojazd až 800 kilometrov.

Cyberster bol vyvinutý tímom v MG Advanced Design Center v Londýne. Ide o dvojmiestne, dvojdverové športové auto, ktoré svojim vzhľadom tak trochu odkazuje MGB Roadster, prináša však nové špičkové technické funkcie vrátane interaktívneho herného kokpitu a 5G pripojenia.

Karoséria Cybester je navrhnutá pre lepší aerodynamický výkon vozidla. Nové MG má mať dojazd až 800 kilometrov na jedno nabitie a zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu má Cybester dosahovať za menej ako tri sekundy. 

Pri pohľade na koncept vás upúta LED pásik na boku vozidla, ktorý výrobca symbolicky označil ako “lasorový pás”. Športový vzhľad auta podčiarkujú nezvyčajné zliatinové kolesá „hacker blade“.  

V interiéri je oddelený kokpit vodiča od spolujazdca a veľký LED prístrojový panel s centrálnym displejom. Obrazovka pred vodičom zobrazuje všetky kľúčové informácie o vozidle v modernom minimalistickom štýle. Centrálny displej obsahuje interaktívnejšie prvky. Posádka bude sedieť v sedadlách MG „Zero Gravity“ 

Carl Gotham, riaditeľ SAIC Design Advanced London, povedal: „Cyberster je odvážne vyhlásenie, ktoré výrazne hľadí do budúcnosti MG, dotýka sa nášho dedičstva, ale čo je dôležitejšie, stavia na našej technológii a pokročilom dizajne.

Viac informácií o MG Cyberster sa dozvieme po jeho odhalení na autosalóne v Šanghaji, ktorý sa koná koncom apríla 2023.

Značka MG (Morris Garages) pochádza z Veľkej Británie a svojho času, po roku 1924, kedy bola založená, sa preslávila práve výrobou športových automobilov. Zrejme naslávnejším modelom MG bol superšport MG 14/28, navrhnutým Cecilom Kimberom. 

V tomto roku oslavuje MG svoje sté výročie a Cyberster reprezentuje jej ďalšie ambície. Na trhu bude uvedený v roku 2024.

Zdroj: MG

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie