Novinky a reportáže ZAUJÍMAVOSTI

Filmový Nissan Skyline R34GT-R ide do dražby 

Naskytá sa jedinečná príležitosť vlastniť ikonický kúsok automobilovej a filmovej histórie. Nissan Skyline R34 GT-R na ktorom jazdil jeden z hlavných predstaviteľov filmu „Rýchlo a zbesilo 4“ je na predaj.

Nissan Skyline GT-R je všeobecne považovaný za jeden z klenotov japonskej výroby.  Japonský koncern ho vyrábal v rokoch 1999-2002. Auto na fotografiách skutočne účinkovalo v jednej zo série obľúbených filmov a bolo postavené podľa náročných požiadaviek zosnulého herca Paula Walkera, hrdinu série „Rýchlo a zbesilo“. V plánovanej aukcii ho ponúka aukčná spoločnosť Bonhams.

Tento exemplár bol vyrobený v roku 2002 ako R34 GT-R druhej generácie. Registračné číslo podvozku je „BNR34-400109“. Vo filme, ktorý sa dostal na filmové plátna v roku 2009 sa auto objavilo vo viacerých scénach. Dnes už zosnulý herec Paul Walker si ho vybral na pouličné preteky a tak sme ho mohli sledovať ako sa rúti ulicami kórejskej štvrti Los Angeles. Vo filme auto nenašlo najlepší osud, skončilo v plameňoch, išlo však iba o repliku a skutočný Nissan Skyline GT-R z filmu „Rýchlo a zbesilo 4“ si hľadá nového majiteľa.

Vizuálne sa R34 odlišuje od jeho vtedajších rivalov, medzi ktorých sa radili Honda NSX, Toyota Supra a Mazda RX-7. Štandardné R34 je poháňané motorom RB26, 2,6-litrovým preplňovaným radovým šesťvalcom, s výkonom 276 k a pohonom všetkých štyroch kolies.

Zdroj: Bonhams

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie